Znamy sprawdzone sposoby na OBRZĘKI

Znamy sprawdzone sposoby na OBRZĘKI

Zdarzają się dni, kiedy bez powodu przybierasz na wadze? Masz wrażenie, że wieczorami twoje nogi są spuchnięte? Przyczyną tych kłopotów jest zatrzymywanie wody w organizmie.

Zazwyczaj można sobie z tym problemem łatwo poradzić, modyfikując dietę i tryb życia. Ponieważ jednak zatrzymywanie wody bywa też sygnałem niewydolności serca, chorób żył, chorób nerek oraz niedoczynności tarczycy, pierwszym krokiem na drodze do zwalczenia tego probiemu powinna być wizyta u lekarza i wykonanie podstawowych badań. Dopiero gdy okaże się, że ich wyniki prawidłowe, możemy zastanowić się nad tym, jak się obrzęków pozbyć.

1. Pij więcej wody

 • Jeśli pijesz za mało, twój organizm broni się przed odwodnieniem, gromadząc płyny w tkance podskórnej. Żeby uniknąć zatrzymywania wody, powinnaś więc przyjmować przynajmniej 2 litry płynow w ciągu doby. A dokładnie, ilość wody przyjmowaną dziennie można obliczyć za formulą: twoja waga x 0.03. Naprzykład, ja ważę 52 kg. 52×0.03 = 1,56L wody dla mnie co dziennie.
 • Nie należy pić zbyt dużej ilosci płynów naraz. Orga¬nizm lepiej się nawodni, gdy będziesz mu je dostarczać w małych ilościach (np. pół szklanki) nр. со godzina, dwie.
  Uzupełnianie płynów jest szczególnie ważne w ciepłe dni oraz w czasie uprawiania sportu, ze względu na utratę wody z potem.
 • Woda musi być kwasowo-zasadową, czystą i biodostępną. Taką wodę można otrzymać dodając jedną saszetkę sproszkowanego koralowca Coral-Mine. Zawartość wapnia i innych zasadowych minerałów w wodzie w postaci biodostępnej i łatwo przyswajalnej jest szczególnie ważna dla organizmu. Praktycznie wszystkie płyny w ludzkim organizmie są albo neutralne albo słabo zasadowe, za wyjątkiem soku żołądkowego: pH soku żołądkowego = 1.0. Wskaźnik pH zdrowej krwi = 7,43, zdrowej limfy = 7,5, śliny = 7,4.
 • Temperatura wody powinna być pokojowa. (nie niższa niż 20C). Gorąca woda podraźnia śluzówkę i wymywa warstwę ochronną. Rano, bezpośrednio po obudzeniu, należy wypijać szklankę ciepłej czystej wody. Ta pierwsza poranna szklanka wody wypłucze wszystkie substancje szkodliwe, które wytworzyły się i zebrały w ciągu nocy w organizmie oraz przygotuje żołądek na przyjęcie pożywienia.

2. Używaj mniej soli

 • Za dużo sodu (NaCI, chlorek sodu, to chemiczna nazwa soli) powoduje zatrzymanie wody w tkankach. Nie solisz zbyt dużo? Nie bądź takż pewną. Problemem jest nie ta sól, ktorą samodzielnie przyprawiasz potrawy, ale ta, której uzywają producenci: wędlin, serów, gotowych potraw, przekąsek czy płatków śniadaniowych.
 • Najlepszy sposób na zmniejszenie ilości sodu w organizmie? Rezygnacja albo przynajmniej ograniczenie spożycia wysoko przetworzonych produktów żywnościowych.

3. Dostarczaj sobie błonnik

 • Blonnik to substancja pochodzenia roślinnego, ktorej nasz układ pokarmowy nie trawi. Mimo to do prawidłowego trawienia i funkcjonowania organizmu jest konieczna. Jednym z jej zadarń jest wiązanie wody w jelitach. Przy obrzękach warto więc zwiększyć ilość warzyw i zbóż z pełnego przemiału w diecie. Polecamy błonnik rozpuszczalny Hi-Fiber. Zażywanie tego błonnika stanowi profilaktykę przeciwmiażdżycową. Tę właściwość zapewnia obecność we włoknie pokarmowym piektyny i ligniny, które łącząc się w jelicie z kwasami żółciowymi i cholesterolem wspierają zapobieganie wtórnemu wchłanianiu cholesterolu do krwi, co powoduje jego sukcesywne wydalanie.

4. Zwiększ ilość ruchu

 • Masz siedzącą pracę, a na dodatek jeździsz do niej samochodem? Brak ruchu może być przyczyną obrzęków – szczególnie obrzękow nóg. Jeśli bowiem twoja aktywność fizyczna jest niewielka, krew w żyłach krąży wolniej, a efektem powolnego krążenia jest właśnie zatrzymywanie wody w tkankach.
 • Codzienny przynajmniej półgodzinny energiczny spacer to dobry sposób na uregulowanie gospodarki płynami.
  Efekty odczujesz już po dniach stosowania tej terapii.

5. Jedz ogórki, seler i szparagi. Można dodać suplementacje produktem LymFlow.

 • Zielone ogórki i seler naciowy zawierają sporo pierwiastkow mineralnych wspomagających usuwanie kwasu moczowego z nerek, a со za tym idzie także pozbywanie się nadmiaru wody. Sałatkę z ty warzyw można więc uznać za naturalny środek moczopędny.
 • Moczopędnie działają również szparagi. Dzieje się tak, ponieważ zawierają kwas asparginowy – substancję stymulującą pracę nerek.
 • „LymFlow” – to suplement diety, który pomaga poprawić cyrkulację limfy i pracę całego układu limfatycznego. Oprócz tego LymFlow wspomaga usunięcie toksyn i nadmiaru płynów z organizmu dzięki takim składnikam roślinnym jak wyciągi z czarnej porzeczki i hibiskusa.

Stosując te sposoby można pozbyć się obrzęków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *