Zielono mi – o dobroczynnych właściwościach aloesu

Zielono mi – o dobroczynnych właściwościach aloesu

Aloes rośnie przede wszystkim na terenach pustynnych, a także sawannach. potrafi gromadzić wilgoć, może rosnąć w tak trudnych warunkach z niewielką ilością wody. Już w starożytności był wykorzystywany do leczenia oparzeń i otwartych ran, ponieważ przyspieszał regenerację skóry. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, kiedy warto po niego sięgnąć.

Aloes dla zdrowia. Dobroczynne działanie rośliny.

Najcenniejszą częścią rośliny jest miąższ znajdujący się w liściach – aż w 96% procentach składa się z wody, jednak zawiera też wiele związków czynnych biologicznie:  polisacharydów, kwasów organicznych, enzymów, beta-karotenu, soli mineralnych oraz polifenoli.  Aloes stanowi pożywkę dla baterii synbiotycznych, co przyczynia się do namnażania korzystnej mikroflory jelitowej. Pomaga też pozbyć się z organizmu robaków pasożytniczych np. tasiemców i glist ludzkich. Właściwości przeciwzapalne rośliny stosowane są podczas leczenia zespołu jelita drażliwego.

Aloes świetnie nawilża skórę, dlatego jest popularnym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów. Regularne stosowanie daje efekt wygładzonych i błyszczących włosów bez łupieżu. Można nim także poparzenia słoneczne, ponieważ uśmierza ból i przyspiesza gojenie. Roślina wzmacnia odporność psychiczną organizmu na stres, pomaga w stanach niepokoju, zmęczenia lub wyczerpania.

Aloemann – Twoja codzienna dawka aloesu

Panujące w Polsce warunki atmosferyczne nie sprzyjają hodowli aloesu na zewnątrz, jednak możemy sięgnąć po środki, które go zawierają. Coral Club poleca suplement diety Aloemannan. To naturalny środek oparty na dobroczynnym działaniu aloesu i wzbogacony siemieniem lnianym, lecytyną i wapniem dla jeszcze skuteczniejszych efektów. Produkt otrzymano bez zastosowania procesów pasteryzacji, nie zawiera sztucznych barwników i konserwantów. Żel aloesowy działa uspokajająco, wspomaga gojenie błon śluzowych w przewodzie pokarmowym, poprawia apetyt. Siemię lniane działa osłonowo, delikatnie przeczyszczająco i pomaga zmniejszyć stan zapalny. Lecytyna zapobiega zwłaszcza otłuszczeniu wątroby, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz pozytywnie wpływa na procesy zapamiętywania informacji. Wapń w postaci łatwo przyswajalnych soli wspomaga mechanizmy regulacyjne organizmu.

Obecnie wykorzystujemy aloes w medycynie i kosmetyce, a dla osób dbających o linię jest ważnym składnikiem diety. Cenimy go szczególnie za właściwości pielęgnacyjne i odmładzający wpływ na skórę. Warto po niego sięgać jak najczęściej.

1 Komentarz

  • marian10121976 Posted 17/05/2020 12:28

    fajna strona napewno tu powróce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *