Zdrowotne sekrety czarnych porzeczek

Zdrowotne sekrety czarnych porzeczek

Czarna porzeczka to nie tylko popularny letni owoc, składnik deserów i kompotów, ale przede wszystkim roślina o cennych właściwościach prozdrowotnych. Wystarczy zjeść jej 100 gramów, aby pokryć ponad 200% dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C. Stosowana jest w kuchni, medycynie ludowej, a nawet dermatologii. Czym jeszcze może zaskoczyć?

Co kryje się we wnętrzu czarnej porzeczki?

W tych popularnych owocach kryją się  duże ilości flawonoidów, czyli substancji, które hamują powstawanie toksycznych związków oraz spowalniają proces starzenia. Wśród nich szczególnie ważne są antocyjany, które działają antybakteryjnie i zapobiegają między innymi zakażeniu bakteriami E. coli. Wyciąg z czarnych porzeczek stosowany jest pomocniczo w leczeniu niedokrwistości, złej krzepliwości krwi, wypadaniu włosów i zębów, a napary z liści tej rośliny pomagają wyregulować pracę nerek. Spożywanie dużych ilości tego owocu polecane jest osobom zmagającym się z chorobami wzroku. Czarna porzeczka bardzo skutecznie chroni przed rozwojem jaskry. Z kolei sok z czarnych porzeczek pomaga pozbyć się uporczywych migren, problemów żołądkowo-jelitowych czy wspomaga regenerację organizmu.

Czarna porzeczka nazywana jest często źródłem młodości i jej dobroczynne właściwości znalazły swoje zastosowanie w kosmetologii. Ekstrakty z owoców stanowią gwarancję tego, że kosmetyk dogłębnie nawilży skórę. Potrafią też skutecznie łagodzić podrażnienia oraz pomagają w walce z trądzikiem, ponieważ działają bakteriobójczo i tonizująco. Wywar z liści i gałązek czarnej porzeczki łagodzi też dolegliwości skórne takie jak wysypka czy uporczywe swędzenie – wystarczy wlać do wanny około 3 litrów przestudzonego wywaru.

LymFlow – siła porzeczki zawarta w małej kapsułce

Świeżą czarną porzeczką możemy cieszyć się w Polsce przez bardzo krótki czas. Przez resztę roku pozostają nam suszone owoce lub mrożonki. Na szczęście specjaliści Coral Club zadbali o to, abyśmy mogli korzystać z dobroczynnych właściwości porzeczki, kiedy tylko przyjdzie nam ochota. Wyciąg z liści czarnej porzeczki stał się podstawą nowoczesnego preparatu LymFlow. To naturalny suplement diety oparty na prozdrowotnym działaniu porzeczki, wiśni oraz hibiskusa. Wspomaga organizm w walce z wolnymi rodnikami, stymuluje jego funkcje eliminacyjne i nasila wydalanie wody przez nerki, dzięki czemu jej nadmiar jest szybko i skutecznie usuwany wraz z toksynami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *