Zdrowie mężczyzny – jakie badania profilaktyczne wybrać

Zdrowie mężczyzny – jakie badania profilaktyczne wybrać

Chociaż prognozowana długość życia mężczyzn z roku na rok wzrasta, w Polsce panowie żyją średnio aż o 4 i pół roku krócej niż w innych krajach europejskich. Coraz więcej osób uprawia regularnie sport, ogranicza używki i zdrowo się odżywia, co jest bardzo pozytywnym trendem..Jednak wielu mężczyzn lekceważy swoje problemy zdrowotne i na badania udaje się dopiero wtedy, gdy choroba utrudnia normalne funkcjonowanie. Dla wszystkich panów, którym nieobca jest troska o swoje zdrowie przygotowaliśmy listę badań, które należy wykonywać regularnie.

Jakie badania powinien wykonać mężczyzna?

Podstawowe badania, które powinny zostać wykonane raz w roku to analiza krwi, lipogram, analiza moczu i pomiar ciśnienia, Te proste badania pomagają skutecznie i szybko wykryć choroby wątroby, nerek, czy nadciśnienie. Każdy mężczyzna powinien raz w miesiącu wykonać samobadanie jąder i raz na trzy lata odbyć wizytę kontrolną u urologa. Warto wspomnieć, że najwięcej przypadków raka jąder notowanych jest wśród młodych mężczyzn między 20 a 30 rokiem życia. Dlatego nie warto lekceważyć zagrożenia, czy odkładać wykonania badań na później.

Z wiekiem mogą się pojawić nowe problemy zdrowotne, dlatego lista badań kontrolnych staje się dłuższa. Mężczyźni po 40-tce co dwa lata powinni odwiedzić okulistę, wykonać lipidogram oraz badania hormonalne. Po 50-tym roku życia należy wykonać także kolonoskopię (co 5 lat), która pomoże zdiagnozować ewentualne nowotwory jelita grubego, oraz regularnie wykonywać badanie PSA, które pomoże zdiagnozować choroby prostaty.

Jak zadbać o zdrowie mężczyzny każdego dnia?

Badania profilaktyczne mogą pomóc we wczesnym wykryciu chorób oraz zasygnalizować nieprawidłowości w działaniu Twojego organizmu. Zwłaszcza analiza krwi i moczu dostarczy wielu informacji o koniecznych zmianach w diecie. Być może konieczne będzie ograniczenie ilości słodyczy, zwiększenie spożycia warzyw czy testy na obecność alergii pokarmowych. Z troski o zdrowie panów powstał preparat PhytoMix for Men. Zawarty w nim olej z pestek dyni wspomaga prawidłowe funkcjonowanie prostaty i pęcherza moczowego oraz zapobiega przedwczesnej utracie włosów. Ekstrakt z kory śliwy afrykańskiej wspiera działanie układu moczowego. A ekstrakt z liści rozmarynu lekarskiego wspomaga odporność organizmu. To codzienna dawka naturalnej energii stworzona, by wspierać męskie zdrowie.

Często wystarczy odrobina wysiłku, aby uniknąć poważnych chorób i cieszyć się dłuższym życiem. Dlatego zachęcamy do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Nie czekaj, aż choroba zapuka do Twoich drzwi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *