Zadbaj o zdrowe serce – nie tylko w Walentynki

Zadbaj o zdrowe serce – nie tylko w Walentynki

Każdej minuty ludzkie serce wykonuje aż 72 skurcze, a w ciągu życia człowieka przepompowuje około 173 milionów litrów krwi. Aby organizm działał prawidłowo, serce wykonuje niesamowitą, tytaniczną pracę, nie mogąc odpocząć nawet na moment. Szacuje się, że w Polsce rocznie około 46% zgonów spowodowanych jest przez choroby serca i układu krążenia. Na tle europejskich sąsiadów to zatrważające dane. Dlatego apelujemy, aby już dziś przyjrzeć się swoim nawykom i zadbać o zdrowe serce – w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Sport to zdrowie

Siedzący tryb życia sprzyja otyłości i w konsekwencji zwiększa ryzyko zawału serca. Zwłaszcza teraz, gdy tak wiele osób wykonuje pracę zdalną, nie opuszczając mieszkania przez kilka dni z rzędu. Badania wskazują, że wystarczy 150 minut umiarkowanie intensywnych ćwiczeń tygodniowo, aby trwale poprawić kondycję fizyczną. Długi spacer nie tylko pomaga się dotlenić i zachować sprawność, ale i poprawia samopoczucie. Wysiłek fizyczny pobudza uwalnianie hormonów szczęścia w naszych mózgach, a także zapewnia lepszą jakość snu. Unikaj wymówek, szukaj rozwiązań – w małym mieszkaniu możesz ćwiczyć na składanej bieżni, którą z łatwością schowasz pod łóżkiem, wykonywać prosty aerobik czy tańczyć w rytm ulubionej piosenki. Ważne, aby ćwiczenia sprawiały Ci przyjemność i były dostosowane do Twojej aktualnej kondycji. Gdy pokochasz wysiłek, nie zechcesz przestać!

Badania profilaktyczne i właściwa dieta

Nie bez powodu mówimy „przez żołądek do serca”. Jak z każdym schorzeniem, tak i z chorobami układu krwionośnego należy walczyć najpierw dietą. Większa ilość owoców i warzyw, regularne spożywanie posiłków, picie wody i ograniczenie tłustych, wysokoprzetworzonych potraw to klucz do zdrowszego serca. Codzienną dietę warto uzupełnić porcją witamin i minerałów wspierających prawidłową pracę organizmu. Sięgnij po zestaw Cardio Pack przygotowany przez Coral Club i obserwuj jak poprawia się Twój metabolizm, wraca energia do działania i koncentracja. Nie zapomnij także o regularnych badaniach kontrolnych. W pierwszej kolejności wykonaj nieinwazyjne badania krwi, poproś o zmierzenie ciśnienia i elektrokardiogram. Wszystkie trzy są bezpieczne, szybkie i dostępne od ręki w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. Dzięki podstawowym badaniom profilaktycznym zachowasz zdrowe serce na dłużej, a w razie nieprawidłowości natychmiast podejmiesz leczenie.

Nie odkładaj zmian na później, zajmij się zdrowiem swojego serca już dziś. Nie ma złych momentów – dobre nawyki możesz zacząć wypracowywać w każdej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *