Wiosenne porządki w Twojej kosmetyczce

Wiosenne porządki w Twojej kosmetyczce

Specjaliści powtarzają, że porządek w otoczeniu człowieka, pomaga zaprowadzić porządek w codziennym życiu. Jednym z najbardziej zabałaganionych miejsc są nasze łazienki i toaletki, gdzie gromadzą się zapasy upolowane na promocjach i odłożone na później – dlatego warto poświęcić trochę czasu na wiosenne porządki w Twojej kosmetyczce. Kiedy ostatnio sprawdzałaś daty ważności posiadanych produktów? Czy zastanawiałaś się, jak długo po otwarciu można ich używać? Te i jeszcze więcej przydatnych informacji znajdziesz w dzisiejszym poradniku.

Data ważności – jak rozpoznać przeterminowany kosmetyk

Otwarte i przeterminowane kosmetyki mogą zawierać szkodliwe drobnoustroje chorobotwórcze, bakterie i substancje drażniące. Używając kosmetyków, którym minął termin ważności, ryzykujesz zapaleniem spojówek, podrażnieniem skóry i stanem zapalnym. Najłatwiej ocenić świeżość kosmetyku, obserwując jego kolor, konsystencję i sprawdzając zapach. Zepsuty krem zaczyna się rozwarstwiać, na wierzchu pojawia się żółtawy nalot, a konsystencja staje bardziej wodnista. Lakier do paznokci staje się nadmiernie gęsty. Szminki i tusze do rzęs kruszą się i osypują. W przypadku perfum, ich zapach ulatnia się, a dominuje woń alkoholu.

Część kosmetyków oznaczonych jest nadrukowaną datą ważności – data ta oznacza czas na zużycie produktu od momentu ich wyprodukowania. Większość kosmetyków zawiera jednak inny rodzaj datowania – ich przydatność liczona jest w miesiącach od momentu otwarcia. To znane wszystkim oznaczenie – symbol słoiczka z liczbą miesięcy na zużycie. Porządki zacznij od wyrzucenia kosmetyków przeterminowanych. Zawartość opakowania należy opróżnić do kosza na śmieci zmieszane, a samo opakowanie, po opłukaniu z resztek zawartości, powinno trafić do kosza na szkło lub plastik i metale – zależnie od tego, z czego zostało wykonane.

Poznaj wiosenne trendy kosmetyczne

Porządki w Twojej kosmetyczce pomogą Ci zauważyć, które kosmetyki zupełnie się u Ciebie nie sprawdziły, a których jeszcze brakuje. Wiosna to świetny czas na wprowadzenie nowej pielęgnacji pełnej lekkich kremów, nawilżania i regenerowania przesuszonej po zimie skóry. Bez dwóch zdań nawilżający tonik do twarzy Privilege to absolutny must-have tej wiosny. Odżywia, przywraca skórze właściwe pH, zmniejsza pory i aktywnie wspomaga walkę z niedoskonałościami cery. Znajdziesz w nim to, co w naturze najlepsze – wyciąg z aloesu, ekstrakt z nasion kawy kona, wyciąg z oczaru wirginijskiego, wyciąg z rumianku rzymskiego i solidną dawkę kolagenu.

Porządki w kosmetyczce powinny stać się Twoim nowym nawykiem. Zwłaszcza, jeśli zdarza Ci się kupować pod wpływem impulsu i nie zużywać do końca. Regularny remanent pozwoli Ci posłać w świat produkty, których nie używasz i zostawić miejsce na próbowanie ciekawych nowości. To jak? Zaczynamy wiosenne porządki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *