W zdrowym ciele– jak utrzymać formę w czasie pandemii

W zdrowym ciele– jak utrzymać formę w czasie pandemii

Każdy z nas od wczesnego dzieciństwa słyszał, że sport to zdrowie. Wiemy, że ćwiczenia fizyczne pomagają utrzymać prawidłową wagę, zapobiegają wielu ciężkim chorobom i poprawiają humor, dzięki produkowanym w mózgu endorfinom. Ćwicząc, możemy pokonywać swoje ograniczenia, nawiązać nowe znajomości i zdobyć przydatne w codziennym życiu umiejętności.

W ostatnich miesiącach życie każdego z nas stanęło na głowie, martwimy się o naszych bliskich, o pracę, o zdrowie. Siłownie i kluby fitness zostały zamknięte, a my staramy się jak najmniej wychodzić. Rodzi się pytanie, co zrobić, żeby nie stracić formy?

Trening w domu. Od czego zacząć

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem ruchu potrzebna jest rozgrzewka. Dzięki niej unikniesz bolesnych kontuzji. Wyznacz sobie stałą porę ćwiczeń i czas, jaki chcesz na nie poświęcić. Patrz realistycznie na swoje możliwości – jeśli dotąd z ćwiczeniami było Ci nie po drodze, raczej nie zrobisz 100 przysiadów pierwszego dnia.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń najlepiej sprawdzą się ćwiczenia aerobowe. Włącz muzykę i energicznie chodź po schodach w jej rytm przez 15 minut 2 lub 3 razy dziennie. Przygotuj własną składankę i tańcz do ulubionych piosenek. Wykorzystaj to, co masz pod ręką – biurko, krzesło, czy kuchenny blat pomogą w wykonywaniu skłonów, wymachów czy przysiadów. Każdy trening zakończ sesją ćwiczeń oddechowych.

Do drugie – trening to nie wszystko. Równie ważne jest odpowiednie odżywianie. Wybieraj zdrową żywność, unikaj mocno przetworzonych produktów, tłuszczów trans i cukrów przemysłowych. Sięgnij po warzywa i owoce zawierające mnóstwo witaminy C, która wspomoże odporność. Zwróć też uwagę na to, jak duże porcje spożywasz. Być może wcale nie potrzebujesz kolejnego batonika, czy kawy, ale szukasz pretekstu do zrobienia przerwy albo zabicia nudy. W takich chwilach warto odpocząć przez kilka minut, aby mózg mógł nabrać sił do dalszej pracy. Jednak zamiast podjadać, lepiej się porozciągać – kręgosłup Ci za to podziękuje.

Po trzecie – wspomóż organizm od wewnątrz

Praca z domu oznacza, że dostarczamy naszym ciałom zbyt mało światła słonecznego i świeżego powietrza. Robimy rzadziej zakupy, więc może brakować nam odpowiedniej dawki warzyw i owoców. Dlatego warto sięgnąć po specjalistyczną suplementację. My polecamy zestaw Zdrowy start, który został opracowany z myślą o tym, aby nasze ciała mogły pracować na najwyższych obrotach. Składa się z pięciu starannie dobranych preparatów: nawadniającego Coral-Mine, wspierającego układ nerwowy Coral Lecithin, owoców Papaya, odbudowującego florę bakteryjną Super-Flora i wspomagającej sen Griffonii. Dzięki temu połączeniu, dostarczysz organizmowi niezbędnej dawki witamin i minerałów oraz pozbędziesz się nawracających stanów napięcia i problemów ze snem.

I pamiętaj – jesteśmy w tym razem i na pewno wygramy z pandemią. Trzymajcie się zdrowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *