W głowie się nie mieści – domowe sposoby na migrenę

W głowie się nie mieści – domowe sposoby na migrenę

Niemal każdy zna to okropne uczucie nacisku, tępego bólu i ciśnienia, które niemal rozsadza nasze głowy na kawałki. Przeszkadza nam każdy hałas, nawet najmniejszy szmer, intensywne zapachy wywołują mdłości, a światło razi w oczy. Migrena. Zmora tysięcy Polaków. Często bywa lekceważona, a jej objawy marginalizowane. Gdy zaczynamy się skarżyć, słyszymy „dobre rady” o tym, że powinniśmy ograniczyć spożycie alkoholu, nie chodzić na głośne imprezy i tak w ogóle to migrenę miewają tylko hrabiny, a nam nie chce się pracować. Czy tak jest naprawdę?

Jak rozpoznać migrenę

Migrena to bardzo rozpowszechniona choroba neurologiczna wywołująca regularne, uciążliwe ataki, które mogą być powodowane wieloma czynnikami. Do najczęstszych zalicza się ostre potrawy, alkohol (zwłaszcza czerwone wino), przemęczenie, miesiączkę, zmiany pogody lub silne zewnętrzne bodźce, np. hałas. Ból głowy jest trudny do zniesienia, a wielu pacjentom utrudnia normalne funkcjonowanie. Towarzyszą mu silne mdłości, wymioty, ucisk, pogorszenie wzroku, gorączka. Jednak to, że znaleźliśmy się w gronie osób, u których te ataki występują regularnie, nie oznacza, że musimy rezygnować ze swojego życia. Zanim sięgniemy po silne leki przeciwbólowe, warto wypróbować naturalne metody walki z problemem.

Domowe sposoby na migrenę

Jeśli wiesz, jaki czynnik wywołuje napady bólu, spróbuj się go pozbyć lub chociaż ograniczyć kontakt z nim. Jeśli ból wywołuje hałas lub zbyt intensywne oświetlenie, zaciemnij okna i połóż się na łóżku w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu. Poproś domowników, aby przez najbliższe pół godziny postarali się nie wchodzić i nie zadawać żadnych pytać. Możesz spróbować zasnąć. Często godzinna drzemka działa skuteczniej niż niejeden lek dostępny bez recepty.

Wypróbuj zimne okłady i ciepłe, relaksujące kąpiele. Sprawdź, jaka temperatura działa na Ciebie najlepiej. Jeśli dokuczają Ci mdłości, przygotuj sobie miętową herbatę, a napar pij powoli i małymi łykami. Nie zapominaj także o prawidłowej suplementacji mikroelementami. W profilaktyce migrenowej specjaliści Coral Club zalecają przyjmowanie codziennej dawki magnezu. Znajdziesz ją między innymi w naturalnym preparacie Coral Magnesium. Spożywanie dwóch kapsułek dziennie nie tylko pomaga przeciwdziałać atakom migrenowym, ale wspiera również utrzymanie równowagi elektrolitowej, prawidłową pracę mięśni,  syntezę białek, utrzymanie zdrowych zębów i kości. To zalewie dwie kapsułki dziennie, a aż tyle korzyści! Nie wierzysz? Spróbuj i poczuj różnicę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *