W czułych objęciach Morfeusza, czyli jak spać, aby się wsypać

W czułych objęciach Morfeusza, czyli jak spać, aby się wsypać

Spanie kojarzy się często z wyłączeniem komputera – wszystkie procesy zostały zakończone i wyłączone. To jednak nie jest prawda. Podczas gdy Twoja głowa spoczywa na poduszce, organizm wykonuje tytaniczną wręcz pracę. Podczas snu uruchamiane są procesy regeneracyjne, a mózg zapisuje przetwarza informacje z całego dnia i usuwa te, które uważa za zbędne. Dobrej jakości wypoczynek ma kluczowe znaczenie dla Twojego zdrowia. Wysypiając się, unikniesz nadciśnienia, cukrzycy, chorób serca oraz depresji. Ponadto wzrośnie Twoja koncentracja i wydajność podczas wykonywania codziennych obowiązków. Co zatem robić, aby się wysypiać? Dobre pytanie!

Sposoby na lepszy wypoczynek

Na dobry sen wpływa wiele różnych czynników, nie tylko ilość godzin, jaką przesypiasz. Bardzo ważną zasadą jest rozdzielenie miejsca i czasu na pracę i odpoczynek. Przede wszystkim – unikaj pracy na łóżku, w którym normalnie zasypiasz. Postaraj się wygospodarować stół lub biurko i przygotować na nim swoje miejsce do pracy. Tam pozostawiaj dokumenty, listę zadań i wszystkie niedokończone sprawy. W swoim kalendarzu zanotuj także godzinę, po której zajmowanie się pracą nie będzie już dozwolone. Inaczej, wskakując pod kołdrę, nadal będziesz rozmyślać o terminach i niewykonanych projektach. Aby zmniejszyć poziom stresu, warto też przygotować sobie listę zadań do zrobienia na kolejny dzień.

Około godziny przed zaśnięciem powinniśmy zakończyć używanie takich urządzeń jak telewizor czy telefon komórkowy. Ich światło pozbawia nas ochoty na spanie i rozprasza. Dodatkowo, podczas korzystania z internetu łatwo ulec pokusie przejrzenia kolejnej strony, jeszcze jednego zdjęcia, czy obejrzenia dodatkowego filmu, a to zabiera nasz cenny czas na sen.

Pamiętajmy również, że jeść należy najpóźniej 2 godziny przed planowaną godziną snu. 30 minut aktywności fizycznej dziennie pomoże nam się dotlenić i poprawi humor, jednak intensywne ćwiczenia fizyczne lepiej wykonać rano lub późnym popołudniem. Po długim dniu idealnie sprawdzi się za to długi, ciepły prysznic, który ukoi i rozluźni ciało. A na pół godziny przed zaśnięciem, zmniejsz nieco termostat i przewietrz pokój.

Ziołowa kuracja ratunkowa na dobry sen

A co, jeśli wszystkie sposoby zawiodą? Wtedy zwróć się z prośbą o pomoc do specjalistów. Z myślą o poszukiwaczach dobrego snu naukowcy Coral Club opracowali suplement Evening Formula. To naturalny suplement zawierający mieszankę ziół. Wyciąg z melisy i szyszek chmielu wspiera uczucie spokoju i ułatwia zasypianie. Wyciąg z melisy działa odprężająco i uspokajająco, a wyciąg z dziurawca pomaga utrzymać pozytywny nastrój. W ciągu życia przesypiamy średnio 25 lat, zadbajmy więc, by był to wspaniały czas. Słodkich snów!

1 Komentarz

  • piojur1 Posted 29/04/2020 22:54

    Nie będe ukrywał, że przy wysypianiu sie przeszkadzają mi tzw. bezdechy. Chrapie jak smok. Niekiedy budzę się w nocy i mam tętno jakbym przebiegł maraton. Co robuić panie? Co robić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *