W cztery oczy – o sposobach na zdrowy wzrok

W cztery oczy – o sposobach na zdrowy wzrok

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że obecnie na świecie mamy ponad 2,5 miliarda krótkowidzów – to aż 35% populacji! Natomiast 124 miliony osób posiada nieskorygowane wady wzroku. Zanieczyszczenie powietrza, praca przy komputerze, siedzący tryb życia, sztuczne oświetlenie to tylko kilka czynników negatywnie wpływających na nasze oczy. Jeśli chcesz zachować sokoli wzrok na długie lata, koniecznie zacznij dbać o niego już dziś!

Wyrabiaj zdrowe nawyki

Podczas pracy przed komputerem co dwie godziny zrób przerwę. W tym czasie zamknij na chwilę oczy, a następnie poszukaj obiektu jak najbardziej oddalonego od Twojego ekranu – wyjrzyj przez okno, poobserwuj wiszący na ścianie obraz, śledź wzrokiem światło odbijające się w szybie. Sprawdź, czy Twój monitor znajduje się w odległości 50-70 cm poniżej poziomu oczu i dostosuj wielkość czcionki tak, aby nie było konieczne mrużenie i wytężanie oczu podczas czytania. Zadbaj o odpowiedni poziom nawilżenia w pomieszczeniu, w którym pracujesz i o prawidłowe oświetlenie. Najmniej męczące dla oczu jest naturalne oświetlenie, a jeżeli korzystasz ze sztucznych lamp, nie kieruj światła bezpośrednio na ekran monitora. Zadbaj także o właściwą ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.  Używaj atestowanych okularów blokujących promieniowanie.

Ziołowe ukojenie na podrażnione oczy

Pieczenie, podrażnienie, zaczerwienienie czy nadmierne łzawienie to sygnały, że oczy są przemęczone i potrzebują natychmiastowej pomocy. Szybkie ukojenie przyniosą  okłady z ziół, które każdy z nas ma w swojej domowej apteczce. Wyciąg z rumianku działającego łagodząco i przeciwzapalne, nagietek lekarski szczególnie przydaje się do zwalczania stanów zapalnych, szałwia lekarska eliminuje bakterie, a świetlik lekarski pomaga zmniejszyć obrzęk wokół oczu.

Specjaliści Coral Club wierzą, że lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć, dlatego w trosce o zdrowe oczy powstał preparat Visi Prime. Jest to naturalny suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe Omega 3,witaminy E, B2, cynk, luteinę i zeaksantynę. Regularnie stosowany preparat pomaga uzupełnić niedobory witamin i minerałów oraz wzmacnia i nawilża oczy.

Pamiętaj także o regularnych badaniach kontrolnych – wykonuj je przynajmniej raz w roku. Lekarz okulista oceni przedni odcinek oka, wykona badanie dna oka oraz pomoże dobrać właściwe okulary czy soczewki, jeśli zajdzie taka potrzeba. Natomiast rutynowe badania okulistyczne są niezbędne do tego, aby wykryć takie choroby jak jaskra – przebiegające bezobjawowo w początkowym stadium.

1 Komentarz

  • DARIA GAIK Posted 11/04/2020 15:59

    Oczy i narząd wzroku jest bardzo ważny…! Trzeba dbać o zdrowie oczu! Sama czasem siedzę przed komputerem kilka godzin i nie robię przerw, sama jestem krótkowidzem- jak skończę 18 lat pójdę na korekcje wzroku 🙂 pozdrawiam DARIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *