Tyle słońca w całym mieście – o bezpiecznym opalaniu ciała

Tyle słońca w całym mieście – o bezpiecznym opalaniu ciała

Przez całe stulecia nieskazitelna, porcelanowa cera była synonimem arystokratycznego pochodzenia i modowym przebojem. Dziś skóra muśnięta słońcem uważana jest za oznakę zdrowia i wyznacznikiem atrakcyjności. Już niedługo plaże zapełnią się tłumami wypoczywających wczasowiczów spędzających długie godziny na osiąganiu coraz ciemniejszego odcienia opalenizny. Zbyt intensywne kąpiele słoneczne mogą się jednak skończyć poparzeniami, bąblami, a w skrajnych przypadkach nawet ciężkimi chorobami, w tym czerniakiem. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie zasady zachować w czasie opalania.

Sposoby na bezpieczne kąpiele słoneczne

Przede wszystkim, zanim zaczniesz leżakowanie na plaży, nasmaruj skórę obficie preparatem ochronnym z wysokim filtrem. Osoby o jasnej karnacji oraz dzieci powinny stosować kremy z wysokim filtrem, najlepiej SPF50. Osoby o ciemniejszej karnacji mogą sięgnąć po krem o niższym SPF, np. 30. Preparat należy aplikować co 2-3 godziny, a także po każdej kąpieli w wodzie. Kremów z filtrem należy używać także w pochmurne dni – niestety, warstwa chmur nie chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Promieniowanie UV jest najwyższe pomiędzy godziną 11.00 a 15.00. W tych godzinach lepiej zrobić sjestę, poczytać, czy zjeść obiad – czyli schronić się przed słońcem. Pamiętaj także, aby w czasie przebywania na słońcu ochraniać głowę czapką, chustą lub kapeluszem. Jeśli posiadasz jakieś znamiona na skórze, koniecznie poproś o poradę dermatologa. Lekarz pomoże ocenić, które z nich należy zakryć przed działaniem słońca specjalnym preparatem ochronnym. Po zakończonym opalaniu weź prysznic, aby zmyć pozostałości środków z filtrem i nasmaruj skórę nawilżającym balsamem.

Co zrobić, gdy doznamy poparzenia słonecznego?

Mimo podjętych środków ostrożności nie zawsze udaje się uniknąć popatrzenia słonecznego. Co robić, gdy skóra stanie się zaczerwieniona i piecze? Zacznij od delikatnego, chłodniejszego, ale nie zimnego prysznica. Następnie sięgnij po Aloe Gel – żel aloesowy od Coral Club. To skuteczny preparat o działaniu łagodzącym i nawilżającym skórę. Zawiera aloes, wyciąg z kwiatu nagietka lekarskiego, alantoinę, D-pantenol, wyciąg z liści kapusty oraz  wyciąg z kwiatu rumianku. Już pierwsze zastosowanie przyniesie ukojenie skóry, złagodzi pieczenie i swędzenie oraz ujędrni. Prawdziwie niezastąpiony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *