Trądzik młodzieńczy – poznaj sprawdzone sposoby leczenia

Trądzik młodzieńczy – poznaj sprawdzone sposoby leczenia

Zaskórniki, grudki i krostki to oznaki jednego z najpowszechniejszych schorzeń skóry – trądziku młodzieńczego. Objawy te zaczynają pojawiać się w okresie dojrzewania, ale nierzadko występują jeszcze u osób powyżej 25 roku życia. Trądzik to nie tylko problem estetyczny. Nieleczone zmiany skórne mogą skutkować powstaniem głębokich blizn i przebarwień, a w niektórych przypadkach przeradzają się w cięższą chorobę – tak zwany trądzik różowaty.

Jak pielęgnować skórę trądzikową

Mogłoby się wydawać, że skoro jedną z przyczyn trądziku jest wzmożona praca gruczołów łojowych, należy postawić na oczyszczanie i wysuszanie. W rezultacie skóra zaczyna się łuszczyć, pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia, a produkcja sebum jeszcze się wzmaga. Unikaj peelingów mechanicznych, a zamiast nich wybieraj peelingi enzymatyczne, które nie wymagają pocierania i nie uszkadzają naskórka. Dzięki temu bakterie nie przeniosą się na większe partie skóry.

Podstawowym krokiem w pielęgnacji skóry z niedoskonałościami jest dokładne, ale delikatne oczyszczanie. Do tego celu najlepsze będą żele i pianki antybakteryjne. Wystarczy mycie rano i wieczorem, a w ciągu dnia lepiej odśwież skórę ziołowym tonikiem lub wodą termalną.

Na dzień wybierz krem o działaniu lekko matującym, a na noc bardziej treściwy krem regenerujący. Zaprzyjaźnij się z maseczkami – nakładaj je 1-2 w tygodniu, aby dostarczyć skórze witamin. Pamiętaj, że bakterie rozwijają się nie tylko na ciele, ale i rzeczach osobistego użytku. Do osuszania twarzy używaj osobnego ręcznika i często wymieniaj poszewkę na poduszkę. Postaraj się też wypracować nawyk niedotykania tych części skóry, na których występują krostki.

Siła srebra

Gdy, mimo prawidłowej diety i troskliwej pielęgnacji, stan skóry się nie poprawia, dermatolodzy sięgają po tajną broń – wodny roztwór srebra koloidalnego.  Jony srebra zawarte w roztworze zapobiegają rozmnażaniu się bakterii na powierzchni skóry. Dzięki temu Twoje komórki szybciej się zregenerują, skóra przestanie się przesuszać i łuszczyć, a zmiany chorobowe zaczną zanikać. Oczyszczaj skórę roztworem Silver-Max Care dwa razy dziennie – rano i przed snem i obserwuj jak Twoja cera staje się promienna i zdrowa, a niedoskonałości znikają!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *