Tak więc jak przyjmować probiotyki? Przed, razem czy po?

Tak więc jak przyjmować probiotyki? Przed, razem czy po?
Interesting
4
To chyba najczęściej zadawane pytanie: jak przyjmować probiotyki: przed, razem czy po jedzeniu? Odpowiedź nie jest wcale łatwa, ponieważ jedni producenci deklarują na opakowaniu, że należy łykać w trakcie, inni że po jedzeniu, a kolejni polecają na czczo. Brakuje też jednego głosu wśród ekspertów. Powodem jest to, że badania nad probiotykami to dość młody obszar
4
Interesting
0
Summary rating from 0 user's marks. You can set own marks for this article - just click on stars above and press "Accept".
0

To chyba najczęściej zadawane pytanie: jak przyjmować probiotyki: przed, razem czy po jedzeniu?
Odpowiedź nie jest wcale łatwa, ponieważ jedni producenci deklarują na opakowaniu, że należy łykać w trakcie, inni że po jedzeniu, a kolejni polecają na czczo.

Brakuje też jednego głosu wśród ekspertów. Powodem jest to, że badania nad probiotykami to dość młody obszar oraz istnieją trudności w przeprowadzaniu doświadczeń i analiz. Główny problem polega na tym, że skład bakteryjny kału nie odpowiada ilościowo i jakościowo florze bakteryjnej w jelicie. Wynika to z tego, że część organizmów probiotycznych przylega do śluzówki jelit. Jest to bardzo korzystne zjawisko, jednak nie pozwala łatwo ocenić składu flory. Co prawda można przeprowadzać biopsję, ale ze względu na dużą uciążliwość dla badanych zazwyczaj się tego nie robi. Szczególnie jeśli badanie wymagałoby kilkukrotnego powtórzenia w różnych warunkach. Dlatego też takich badań na ludziach brakuje.

Ale dzięki maszynie Digestion System (model układu pokarmowego „in vitro”) amerykańskim badaczom udało się zbadać układ pokarmowy w każdym z jego odcinków i okazało się , że probiotyki nalepiej radzą sobie z przetrwaniem, kiedy podawano je w kaspułkach po jedzeniu wraz z prebiotykami. Nigdy na czczo! Błonnik (prebiotyki z inuliną) występuję w roli pokarmu dla bakterii probiotycznych, dzięki któremu te bakterie rozmnażąją się w jelitach. Warto też rozważyć kupno probiotyków w specjalnych kapsułkach dojelitowych, które są tak zaprojektowane by rozpuścić się dopiero w jelitach i dzięki temu będą chronić organizmy probiotyczne w drodze do jelit.

Same takim produktem jest nowoczesny zestaw probiotyków i prebiotyku „Super Flora”.
„Super Flora” składa się z Bifidobacterium longum, Lactobacillus acidophilus I inuliny roślinnego pochodzenia (prebiotyk).

 

Super-Flora firmy Coral Club:
• Odbudowuje zdrową mikroflorę jelitową
• Zapobiega rozwojowi dysbiozy, gazów, uczucia ciężkości w żołądku
• Poprawia przemianę materii i trawienie
• Sprzyja lepszemu wchłanianiu cennych składników i składników odżywczych
• Sprzyja rozwojowi własnej zdrowej mikroflory jelitowej
• Przydaje się w przypadku zatruć pokarmowych, alergii, infekcji jelitowych

„Super-Flora” to najnowsze odkrycie zwalczające problem dysbiozy. Jest to suplement, wyprodukowany z surowców najwyższej jakości, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, za zachowaniem wymogów GMP i branżowych standardów jakości.

Przyjmować suplement diety „Super Flora” należy po jednej kapsułce godzinę po jedzeniu, a najlepiej przed snem.
W trakcie kuracji antybiotycznej albo oczyszczającej należy zwiększyć dawkowanie do 2 kapsułek 2 razy dziennie.

Źródło:
– wykład Dr n.med. Vladymira i Olgi Podchomutnikovych „Eubiotic Dinner”, 2017

– Tompkins T, Mainville I, Arcand Y. The impact of meals on a probiotic during transit through a model of the human upper gastrointestinal tract. Benef Microbes. 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *