Suplementy diety na wzmocnienie wzroku

Suplementy diety na wzmocnienie wzroku

Wyniki badań, przeprowadzonych w ostatnich latach, dowodzą, że stosowanie suplementów diety to jedna z najskuteczniejszych metod profilaktyki zaburzeń ostrości widzenia, a w szczególności:

  • zapobiega postępowaniu retinopatii cukrzycowej – głównej przyczyny występowania ślepoty wśród osób w wieku produkcyjnym;
  • jest alternatywnym sposobem leczenia terminalnego stadium zwyrodnienia plamki żółtej – głównej przyczyny występowania ślepoty wśród osób w starszym wieku;
  • spowalnia rozwój zaćmy, która dotyka ponad połowę społeczeństwa powyżej 75 roku życia.

Visi-Prime to nowy suplement diety firmy Coral Club, który ma na celu profilaktykę narządu wzroku. To optymalnie wyważony zestaw  substancji aktywnych, który pomaga zachować ostrość widzenia.

Suplementy diety na wzmocnienie wzroku sklad visi prime 300x197
Kwasy tłuszczowe omega-3  wykazują dobroczynny wpływ zarówno w przypadku niewielkiego ubytku płynu łzowego, jak i w sytuacji wystąpienia poważnych symptomów zespołu suchego oka, a także doskonale sprawdzają się w profilaktyce tego schorzenia.

Badania, przeprowadzone wśród ponad 32000 kobiet w wieku od 45 do 84 lat dowiodły, że kwasy tłuszczowe omega-3 korzystnie wpływają na przebieg leczenia zespołu suchego oka.

Obecność kwasów omega-3 w diecie o 30% zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem – jednej z najczęściej występujących, a zarazem słabo zbadanych chorób oczu, która jest główną przyczyną utraty wzroku wśród osób powyżej 60 roku życia.

Suplementy diety na wzmocnienie wzroku suplement diety visi prime 243x300

W skład produktu „Visi-Prime” wchodzą kwasy tłuszczowe omega-3 (EPA i DHA) o wysokim stężeniu. Należy podkreślić, że organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć kwasów omega-3, dlatego niezbędne jest ich spożycie w odpowiednich dawkach bądź suplementacja. Kwasy omega-3, a w szczególności DHA (kwas dokozaheksaenowy) sprzyjają zachowaniu zdrowia oczu, zapobiegają rozwojowi zespołu suchego oka, usprawniają przepływ krwi w siatkówce, korzystnie wpływają na jakość widzenia, a także hamują rozwój procesów zapalnych. 1 kapsułka „Visi-Prime” zawiera 300 mg kwasów tłuszczowych omega-3 (w tym 250 mg kwasów DHA), co odpowiada dziennemu zapotrzebowaniu na wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Luteina, a także jej izomer zeaksantyna to barwniki roślinne należące do rodziny karotenoidów. Swą budową przypominają beta-karoten. Luteina oraz zeaksantyna to jedyne karotenoidy, które gromadzą się w gałce ocznej, w przeciwieństwie do pozostałych tkanek ludzkiego organizmu. Są one niezwykle cenne ze względu na możliwość absorpcji niebieskiego światła oraz ich antyoksydacyjnych właściwości. Luteina oraz zeaksantyna zmniejszają ryzyko rozwoju dwóch najczęściej występujących chorób oczu – zaćmy, a także zwyrodnienia plamki żółtej. Ponadto są powszechnie stosowane w profilaktyce chorób oczu.

Luteina i zeaksantyna hamują zmiany zachodzące z wiekiem w soczewce oka, co pozytywnie wpływa na ostrość widzenia starzejącego się organizmu.

Produkt „Visi-Prime” zawiera luteinę i zeaksantynę w optymalnych dawkach 5:1, co odpowiada najskuteczniej dobranym proporcjom luteiny względem zeaksantyny. Zalecana dawka luteiny wynosi od 5 do 10 mg na dobę.

Witamina B2 (ryboflawina) oraz witamina E również odgrywają znaczącą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu narządu wzroku. Witamina B2 (ryboflawina) sprzyja poprawie ostrości widzenia oraz adaptacji wzroku do ciemności, zapobiega podrażnieniom błony śluzowej gałki ocznej, pojawiającym się na skutek działania promieni ultrafioletowych, oraz rozwojowi krótkowzroczności. Witamina E sprzyja spowolnieniu rozwoju chorób wzroku, dotykających osoby starsze, poprawia krążenie oraz wykazuje działanie antyoksydacyjne, a także przeciwzapalne.

Oprócz witamin, w skład „Visi-Prime”, wchodzi niezastąpiony minerał – cynk, który chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Cynk jest ważnym mikroelementem dla prawidłowego funkcjonowania siatkówki. W strukturze gałki ocznej to właśnie cynk jest przeważającą substancją mineralną. Na skutek niedoboru cynku pogarsza się ostrość widzenia.

Badanie kliniczne AREDS dowiodło, że stosowanie suplementów diety o wysokiej zawartości cynku w połączeniu z antyoksydantami sprzyja redukcji ryzyka progresji do zaawansowanej postaci zwyrodnienia plamki związanej z wiekiem wśród pacjentów, u których zaobserwowano liczne druzy [Źródło: Age-Related Eye Disease Study Research Group. A randomized, placebo-controlled, clinical trial of high-dose supplementation with vitamins C and E, beta carotene, and zinc for age-related macular degeneration and vision loss: AREDS report no. 8.//Arch Ophthalmol. 2001;119:1417-1436].Suplementy diety na wzmocnienie wzroku Suplementy diety na wzmocnienie wzroku 300x168

 

Kapsułka suplementu Visi-Prime z wyglądu przypomina orzech zatopiony w naturalnej czekoladzie.

Wspaniały czekoladowy kolor, a także delikatny słodki posmak otoczki osiągnęliśmy dzięki dodaniu naturalnego barwnika spożywczego, pozyskiwanego z owoców drzewa karobowego.

Występujące w regionie śródziemnomorskim drzewo karobowe dostarcza niemal najsmaczniejszego produktu zwolennikom zdrowego żywienia. Z nasion owoców wytwarzany jest proszek, wyglądem przypominający tradycyjne kakao oraz słodzik – syrop karobowy. Zarówno jeden, jak i drugi produkt występują pod nazwą „karob”.

W trakcie napisania tego artykułu wypiłam kolejną kapsułkę Visi-Prime.
I powiem, że warto. Ponieważ ostatnio miałam zespół „suchego oka”, spowodowany wielogodzinną pracą przy komputerze i na smartfonie. 

Visi-Prime można stosować jako jedzenie dla  każdej osoby. Swojemu dziecku też podaję. Sprawdzamy wzrok dziecka raz na rok u okulisty i mamy pozytywne zmiany.

Suplementy diety na wzmocnienie wzroku stosowanie visi prime 300x169

Podsumowując:

Visi-Prime pomaga walczyć z osłabieniem wzroku następującym w wyniku przemęczenia lub starzenia;

– chroni oczy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (wpływ promieni UV, praca przy komputerze i tp);

– zapewnia profilaktykę zespołu „suchego oka” i zapaleń.

Czy był ten artykuł korzystnym dla Ciebie? Nie przegap kolejnego i polub nas na Facebooku