Sprawdzone sposoby na problemy z zasypianiem

Sprawdzone sposoby na problemy z zasypianiem

Problemy ze snem objawiają się na bardzo różne sposoby – od trudności z zaśnięciem, przez towarzyszący zasypianiu niepokój, aż do gwałtownego wybudzania w środku nocy. W rezultacie normalna praca organizmu zostaje zaburzona, a funkcjonowanie w ciągu dnia utrudnione. Niewystarczająca ilość snu utrudnia koncentrację w czasie pracy, pogarsza nastrój i wzmaga irytację. Jak pozbyć się problemów z zasypianiem i zapewnić sobie optymalny odpoczynek? Poznaj nasze sposoby!

Właściwa higiena snu

Postaraj się przebywać w łóżku tylko tyle, ile rzeczywiście śpisz. Unikaj drzemek w ciągu dnia, jeśli dopadnie Cię senność, wyjdź na krótki spacer lub wykonaj kilka ćwiczeń. Dzięki temu rozbudzisz się i dostarczysz organizmowi trochę energii. Nie wykonuj też pracy, ani innych czynności domowych, leżąc w łóżku. Stres związany z obowiązkami zawodowymi będzie przekładać się na jakość snu. Łóżko powinno kojarzyć się ze spokojem i relaksem.

Do spania wybierz luźny, przewiewny strój, który nie krępuje ruchów, koniecznie wykonany z naturalnych, oddychających materiałów. To samo dotyczy pościeli – unikaj poliestrowych poszewek, które nie przepuszczają powietrza. Zamiast nich wybieraj pościel z bawełny czy lnu. Przed snem przewietrz sypialnię i przykręć grzejniki. W czasie snu temperatura ciała spada, a Twój sen stanie się głębszy, gdy powietrze w pomieszczeniu nie będzie przegrzane.

Na spokojny sen – melatonina

Melatonina to naturalny hormon wspomagający prawidłowe działanie zegara biologicznego. Dzięki niej organizm wie, kiedy jest pora na sen. Wraz z wiekiem spada produkcja melatoniny, stąd starsze osoby śpią mniej, mają trudności z zaśnięciem lub potrzebują dodatkowej drzemki w ciągu dnia. Melatonina pomoże pozbyć się problemów z zasypianiem osobom pracującym w trybie zmianowym i tym, którzy często odbywają długie podróże służbowe. Sprawdzi się też u pań w okresie menopauzy, w czasie którego wydzielanie melatoniny bywa zaburzone. To właśnie melatonina jest podstawowym składnikiem naszego preparatu Evening Formula. Wyciąg z niej wspiera zasypianie i uczucie spokoju. Kapsułki zostały wzbogacone także o wyciąg z dziurawca, który zapewnia dobry nastrój przez cały dzień. Preparat zawiera wyłącznie naturalne składniki i nie powoduje uzależnień. Wypróbuj i poczuj różnicę!

Spokojny, zdrowy sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Gdy pojawiają się trudności z zasypianiem, warto przyjrzeć się swoim nawykom związanym ze snem. Odpowiednie wskazówki oraz zmiany w procesie przygotowania do snu szybko przyniosą pożądane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *