Sprawdzone sposoby na bolesne miesiączki

Sprawdzone sposoby na bolesne miesiączki

Dotkliwy ból, skurcze mięśni, nudności i uczucie ciężkości to symptomy znane każdej kobiecie. U wielu z nas pojawiają się co miesiąc, u innych tylko od czasu do czasu, jednak skutecznie uniemożliwiają pracę, naukę i normalne funkcjonowanie. Ból, zmęczenie i zniechęcenie wzbudzają w nas marzenia o przeczekaniu trudnych dni pod kocem z daleka od całego świata. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Dlatego dziś prezentujemy kilka skutecznych metod na przetrwanie.

Domowe sposoby na złagodzenie bólu menstruacyjnego

Już kilka dni przed miesiączką zwróć uwagę na swoją dietę – zrezygnuj ciężkostrawnych warzyw takich jak kapusta, a także ogranicz słone przekąski i napoje gazowane. Dzięki temu ominą Cię wzdęcia, a organizm nie będzie gromadzić wody. Zaplanuj wcześniej lekkie, urozmaicone posiłki pełne witamin i minerałów. Ból w okolicy podbrzusza pomogą złagodzić ziołowe herbatki. Szczególnie skuteczne są te, które mają działanie uspokajające – melisa, mięta, rumianek czy nagietek lekarski. Jeśli nie lubisz smaku ziół, wypróbuj aromaterapię. Do gorącej wody wlej kilka kropli olejków eterycznych i wdychaj pachnącą parę. Wybieraj olejek lawendowy, rumiankowy lub geraniowy.

Na silne bóle brzucha pomogą ciepłe okłady. Termofor wypełniony wodą przyłóż do podbrzusza – ciepło złagodzi ból i zmniejszy skurcze. Chociaż sama myśl o wyjściu z łóżka może się wydawać wielu kobietom trudna, warto wykonać serię lekkich ćwiczeń rozciągających i rozluźniających mięśnie. Może to być na przykład spacer lub sesja jogi. Dodatkowo zadbaj o wygodny strój wykonany z naturalnych tkanin, który luźno opływa ciało i nie uciska brzucha.

Suplementacja wspomagająca organizm w czasie miesiączki

Chociaż zawsze zachęcamy do sięgania po domowe sposoby dostępne od ręki dla każdego, nie zawsze są one wystarczające, aby zwalczyć ból. Aby uchronić ciało przed puchnięciem i nadmiernym zatrzymywaniem wody, warto regularnie pić wodę z dodatkiem preparatu Coral Mine. Ten suplement pomaga wyregulować pracę układu pokarmowego, uregulować ciśnienie krwi i utrzymać pH płynów w organizmie na właściwym poziomie. Warto sięgnąć także po preparat Coral Magnesium od Coral Club. Ten suplement to codzienna dawka magnezu, która skutecznie pomoże zmniejszyć uciążliwe skurcze i zmniejszyć zmęczenie organizmu.

Pamiętaj, że bolesne miesiączki mogą być także objawem jednej z chorób narządów rodnych: endometriozy, zespołu policystycznych jajników oraz stanów zapalnych. Jeśli silne bóle utrzymują się przez kilka cykli menstruacyjnych, koniecznie zasięgnij porady ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *