Soda, kwasek, orzechy zamiast proszku? Ekologiczne i tanie sposoby na pranie

Soda, kwasek, orzechy zamiast proszku? Ekologiczne i tanie sposoby na pranie

Lato jeszcze na dobre się nie zaczęło, a już można zaobserwować spadający poziom wody w rzekach i postępującą suszę. Ekolodzy przypominają o zakręcaniu kranu podczas mycia zębów, skróceniu kąpieli i rezygnacji z podlewania trawników. Co jeszcze możemy zrobić? Zwrócić uwagę na to, jak często pierzemy ubrania i jakich środków używamy. Stosowane na co dzień chemikalia potrafią poczynić nieodwracalne szkody w środowisku.

Domowe i łatwe sposoby prania tkanin

Z Azji do Polski przywędrowała moda na używanie orzechów piorących. Właściwości czyszczące zapewnia znajdująca się w nich saponina, która w kontakcie z wodą zamienia się w aktywną, myjącą pianę. Są delikatne i bezzapachowe, a do tego biodegradowalne. Będą skutecznie działać w różnych temperaturach. Oczyszczone w łupinach orzechów ubrania nie wymagają płukania w środkach zmiękczających. A pozostałą po praniu wodą można bezpiecznie podlewać domowe kwiaty. Wadą tego rozwiązania jest możliwe zszarzenie ubrań.

Poszarzałe ubrania odzyskają blask, gdy do prania dodacie dwie łyżki nadwęglanu sodu. W połączeniu z ciepłą wodą powstanie woda utleniona, która rozjaśni i zdezynfekuje tkaninę. Do oczyszczenia dziecięcych pieluch przyda się kwasek cytrynowy. Uprane pieluszki zasypujemy kilkoma łyżeczkami kwasku i zalewamy gorącą wodą z kranu. Następnie mieszamy wodę drewnianą lub plastikową łyżką i pozostawiamy pieluchy na kilka godzin, po czym dokładnie płuczemy.

Wiele naszych ubrań wymaga jedynie odświeżenia. Dlatego wybierzcie szybki program trwający około pół godziny i w niższej temperaturze. W ciągu miesiąca pozwoli to zaoszczędzić nawet 1/3 prądu. Pamiętajcie także, aby załadować pralkę do pełna. W przypadku kilku cienkich koszulek lepiej wykonać pranie ręczne. Zamiast płynu do płukania, warto dodać kilka kropel naturalnego olejku eterycznego. Dzięki temu unikniecie ryzyka alergii, a zapach zostanie z Wami na dłużej.

Alive – skuteczność i niezawodność walce z brudem

Domowe środki piorące nie zawsze radzą sobie z odświeżeniem koloru czy tłustymi plamami. My lubimy gotowe rozwiązania, dlatego polecamy Skoncentrowany proszek do prania tkanin białych i kolorowych z serii Alive od Coral Club. To skoncentrowany, granulowany proszek idealny zarówno do prania ręcznego, jak i mechanicznego prania w pralce. Działa skutecznie w każdej temperaturze i nawet przy wyoskiej twardości wody. Może być wykorzystywany do białych i kolorowych tkanin, z wyjątkiem szlachetnego jedwabiu i wełny. Aby szybko pozbyć się plam, polecamy do każdego prania dodawać Skoncentrowany środek do wybielania i usuwania uporczywych zabrudzeń z serii Alive. To bezpieczny dla skóry i skuteczny wybielacz tlenowy, о szerokim spektrum zastosowania Działa efektywnie w każdej temperaturze, nawet przy bardzo dużej twardości wody. Może być używany także do czyszczenia dywanów, łazienek i toalet.Alive to świeżość, skuteczność i wydajność. Do kupienia na Coral Club.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *