Skuteczne oczyszczanie i pielęgnacja twarzy, aby zachować młodość na dłużej

Skuteczne oczyszczanie i pielęgnacja twarzy, aby zachować młodość na dłużej

Niemal każdy zetknął się z pochwałą młodzieńczej i świeżej cery koreańskich kobiet. Największym sekretem ich pielęgnacji jest bardzo dokładne oczyszczanie skóry. To właśnie na tym elemencie skupiają się najbardziej i dzielą go aż na trzy etapy. Dlaczego oczyszczanie jest tak ważne? To dzięki niemu zyskasz świeżą i gładką skórę, odblokowane pory i wzmocnisz barierę hydrolipidową. A stosowane przez Ciebie zabiegi pielęgnacyjne będą skuteczniejsze. Jak się zatem zabrać do dzieła?

Jak Zabłocki na mydle, czyli myjemy twarz

Oczyszczanie skóry rozpoczynamy od demakijażu wykonywanego olejkiem, mleczkiem, żelem lub płynem micelarnym. Następnie przechodzimy do właściwego mycia twarzy. Wybieramy delikatne, naturalne kosmetyki o dowolnej konsystencji – żel, piankę, mleczko lub mydło. Ponadto raz lub dwa razy w tygodniu wykonaj peeling, aby usunąć martwy naskórek i odblokować pory. Po wykonaniu tych trzech kroków skóra jest gotowa do dalszej pielęgnacji.

Pamiętaj o zachowaniu różnorodności. Oprócz nawilżania i oczyszczania, pamiętaj o wzmacnianiu skóry, tonizowaniu i dostarczaniu witamin i minerałów. W tej roli świetnie sprawdzają się maseczki. Koreanki stawiają na produkty w płachcie, a na polskim rynku znajdziemy ogromny wybór maseczek kremowych, glinkowych i algowych. Jeśli Twoja skóra ma skłonności do trądziku lub niedoskonałości, warto do maseczki dodać srebrnej wody. Silver-Max Care to naturalny preparat od firmy Coral Club – wodny roztwór koloidalnego srebra, które zapobiega namnażaniu się bakterii na powierzchni skóry.

Dobranoc – krem na noc

W ciągu dnia chroń skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, natomiast na noc wybierz regenerację. Dobry krem pomoże zachować właściwy poziom nawilżenia i odbudować komórki. To dzięki niemu znikają oznaki zmęczenia, cienie pod oczami i zmniejszają się zmarszczki. Dla dogłębnej regeneracji skóry polecamy naturalny krem na noc Privilege Anti-Aging Night Cream, który odżywia twarz kompleksem naturalnych składników. Ty śpisz, a ekstrakt z nasion kawy kona działa za Ciebie. A rano powitasz w lustrze swoją promienną twarz.

Zróżnicowanie pielęgnacji w ciągu dnia i w nocy wynika z tego, że nasza skóra i ciało funkcjonują według dobowego rytmu i o każdej porze mają nieco inne potrzeby. Dzięki dbaniu o skórę według sprawdzonych zasad, będziesz długo cieszyć się zdrową i świeżą cerą bez niedoskonałości.

1 Komentarz

  • monikabe Posted 27/04/2020 01:04

    Bardzo ciekawy artykuł, wieloetapowa pielęgnacja twarzy jest niesamowicie istotna do zachowania zdrowej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *