Poranek zaczynasz od kawy, przerwa w pracy oznacza herbatę, a sobotni wieczór to czas na relaks z czerwonym winem? Zęby Ci za to nie podziękują! Niezdrowa dieta, używki oraz niedokładne szczotkowanie są najczęstszymi przyczynami zmiany koloru szkliwa i przebarwień. Co zatem robić, aby zabłysnąć śnieżnobiałym uśmiechem? Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów, które z łatwością zastosujesz w domu.
Prawdy i mity, które z domowych sposobów wybielania warto zastosować?
Jeśli chcesz szybko uzyskać efekt bielszych zębów, użyj aktywnego węgla. To środek dostępny w każdej apteczce, który pochłania zanieczyszczenia oraz ściera osad nazębny. 2-3 kapsułki węgla wymieszaj z łyżką oleju kokosowego i powstałą pastą umyj zęby. Pamiętaj jednak, że jest to tylko metoda doraźna, która nie powinna być stosowana zbyt często, gdyż grozi uszkodzeniem szkliwa.
O wiele bezpieczniejszym i w dodatku smacznym sposobem jest mycie zębów pastą z truskawek. Te soczyste owoce zawierają dużą ilość kwasu jabłkowego, który pomoże zniwelować przebarwienia. Wiele osób doradza płukanie ust sokiem z cytryny. Odradzamy ten sposób – zęby staną się bielsze, ale obecność kwasów zwiększy ryzyko powstania próchnicy w osłabionym szkliwie. No i ten kwaśny smak!
Usuwać czy nie usuwać? Mowa oczywiście o kamieniu nazębnym. To właśnie on odpowiada za nieestetyczne przebarwienia. Aby się go pozbyć, niezbędny jest profesjonalny zabieg. Kamień usuwany jest skalerem, a sam zabieg pomaga przywrócić naturalną barwę zębów. Dzięki temu rezultaty wybielania szkliwa będą jeszcze lepiej widoczne.
MikroBrite – dla świeżego oddechu i oślepiającego uśmiechu
Domowe sposoby mogą pomóc odrobinę rozjaśnić kolor szkliwa. Jednak, aby uzyskać trwały efekt, sięgnij po sprawdzony środek. MikroBrite od Coral Club o miętowym zapachu to pierwszy na świecie proszek do zębów o właściwościach przeciwutleniających. Jego składnik aktywny stanowi silny przeciwutleniacz – mikrohydryna. Proszek pomaga wybielić zęby, nie uszkadzając szkliwa. Dodatkowy składnik – ksylitol hamuje rozwój próchnicy, aktywizuje proces remineralizacji szkliwa, stabilizuje pH śliny i sprzyja odkładaniu się wapnia w szkliwie zębów. Aloes dobroczynnie wpływa na dziąsła, likwiduje podrażnienia i zapalenia przyzębia oraz dziąseł. Mentol, działając drażniąco na zakończenia nerwowe, zapewnia bezbolesny, przeciwbakteryjny i lekko chłodzący efekt, koi uszkodzone miejsca, poprawia obieg krwi w dziąsłach. A, co najważniejsze w codziennych kontaktach, odświeża oddech – na długo.
Dodaj komentarz