Prawidłowe oczyszczanie skóry głowy – nasze porady

Prawidłowe oczyszczanie skóry głowy – nasze porady

Bywają długie lub krótkie, proste czy kręcone. Dbamy o nie codziennie, starannie myjemy, suszymy, układamy, dostarczamy odżywek i wzmacniamy. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że piękne włosy wymagają czegoś jeszcze – troski o skórę głowy. Niedokładne jej oczyszczanie skutkuje licznymi podrażnieniami, alergicznymi wysypkami oraz powstawaniem łupieżu. Co zatem należy robić?

Po pierwsze – peeling

Każdy z nas regularnie wykonuje peeling twarzy i ciała, a na rynku pełno jest przeznaczonych do tegokosmetyków. Producenci wręcz prześcigają się w zaproponowaniu nowego, ciekawego produktu. Do wyboru mamy peelingi solne, cukrowe i enzymatyczne. A także kawowe i z nasionami chia. Oprócz tego, także specjalne przyrządy  – peelingujące szczotki i szorstkie rękawice do masażu skóry. Tymczasem dermatolodzy przypominają, że także skóra głowy wymaga złuszczenia martwego naskórka. Zablokowane pory prowadzą do powstawania łupieżu i nadmiernego przetłuszczania się włosów. Pod włosami oprócz zanieczyszczeń zbierają się także pozostałości produktów do stylizacji, z którymi zwykły szampon nie zawsze potrafi sobie poradzić. Prosty peeling możesz przygotować ze składników dostepnych w Twojej spiżarni. Do niewielkiej miseczki dodaj 2 łyżki brązowego cukru, 2 łyżki płatków owsianych oraz 2 łyżki ulubionej odżywki, a następnie wymieszaj. Kolejny krok to zwilżenie włosów i dokładne wmasowanie przygotowanej mikstury okrężnymi ruchami. Masaż powinien trwać od 2 do 3 minut. Następnie głowę należy dokładnie wypłukać i umyć szamponem.

Po drugie – wzmacnianie od wewnątrz

Zarówno włosy, jak i skóra potrzebują regularnego odżywiania i dostarczania witamin i minerałów. Możemy im pomóc przy pomocy domowych sposobów – na przykład delektując się codziennie filiżanką naparu ze skrzypu polnego. Ale warto sięgnąć po środki stworzone przez specjalistów, które nie tylko pielęgnują skórę głowy, ale wzmacniają cały organizm. Coral Club prezentuje Activin – preparat bogaty w przeciwutleniacze oraz witaminy C i E, które przeciwdziałają starzeniu się skóry. Zawarte w nim mleczko pszczele, nazywane królewską galaretką, wzmacnia organizm. A wyciągi z liści Ginkgo biloba, zielonej herbaty i nasion ostropestu (naturalnych antyoksydantów) wzmacniają naczynia krwionośne. A jakie są Wasze sposoby na oczyszczanie skóry głowy i piękne włosy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *