Poradnik wakacyjny: co warto zabrać na letni wyjazd z dziećmi?

Poradnik wakacyjny: co warto zabrać na letni wyjazd z dziećmi?

Podróżnicy dzielą się na dwie kategorie – spontaniczni oraz mocno zorganizowani. Ci pierwsi do plecaka wkładają rzeczy, których używają zwykle i nie zamartwiają się zapomnianymi drobiazgami. Przecież można będzie je dokupić po przybyciu na miejsce. Natomiast drudzy już na kilka tygodni przed podróżą przygotowują dokładną listę i pracowicie odhaczają kolejne punkty, sprawdzając dokładnie zawartość walizek. Oba sposoby mają sens, jednak, gdy w grę wchodzi wyjazd z dziećmi, robi się trudniej. Brak ulubionego misia może oznaczać problemy z zasypianiem przez cały urlop, a pozostawiona w domu kurtka okaże się niezbędna, gdy przez pięć dni w kółko będzie padać deszcz.

Lista rzeczy niezbędnych w wakacyjnej podróży

O dokumentach takich jak paszport czy ubezpieczenie nikomu przypominać nie trzeba. Jednak jest sporo przydatnych środków i gadżetów, z pomocą których Twój wyjazd będzie o wiele łatwiejszy. Przed podróżą koniecznie należy wyposażyć się w płyn odkażający do rąk. W czasie zwiedzania i podróży dotykasz dziesiątek powierzchni, na których aż się roi od bakterii. Płyn z powodzeniem usunie zanieczyszczenia i zarazki, a do tego nie wymaga spłukiwania wodą. Niezależnie od środka transportu, spakuj cienki kocyk. Klimatyzacja w samolotach i pociągach często wręcz mrozi, a stąd już od anginy dzieli nas tylko mały krok.

Koniecznie zapakuj ze sobą niewielką apteczkę. Plastry na otarcia i skaleczenia, środek do przemywania ran, węgiel w tabletkach, leki łagodzące alergię, środki na chorobę lokomocyjną i karta do wyciągania kleszczy przydadzą się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Jeśli wybieracie się na kilkudniowy wypad, warto zapakować własne sztućce i butelki bądź bidony do wody dla całej rodziny. Dzięki temu ograniczysz ilość odpadów i będziesz mieć pewność, że dzieci piją właściwą ilość wody zamiast kolorowych napojów. Nie zapomnij także spakować zestawu awaryjnego na deszczowy dzień. Może się zdarzyć, ze pogoda nie dopisze i zamiast na plaży, trzeba będzie spędzić czas w domu. Dobrze jest mieć wtedy zapas książek, kredek, kolorowanek, przynajmniej jedną grę planszową dla całej rodziny i jeden lub dwa filmy familijne do wspólnego oglądania.

Coral Club poleca – sprawdzone środki, które uratują Twój dzień

Na naszej liście skutecznych preparatów pierwsze miejsce zajmuje Aloe Gel, czyli żel z aloesu wzbogacony pantenolem. Działa łagodząco na skórę, a my stosujemy go przede wszystkim do smarowania miejsc po ukąszeniach insektów. Doskonale sprawdzi się także do smarowania nadmiernie opalonej skóry. Ponieważ lubimy aktywny wypoczynek, nasze wyjazdy są pełne sportu, a to czasem prowadzi do niewielkich kontuzji. W takich chwilach sięgamy po Cool Relief. Dzięki zawartości mentolu, uszkodzone miejsce delikatnie się ochładza, co przynosi natychmiastową ulgę. A następnie, obecna w kremie kamfora, zapewni rozluźnienie napiętych mięśni i je rozgrzeje. Bezpiecznych wakacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *