Polifenole i antocyjany – o prozdrowotych właściwościach winogron

Polifenole i antocyjany – o prozdrowotych właściwościach winogron

Z nasionami czy bez, czerwone, zielone czy białe – winogrona to wspaniała przekąska, składnik win i kosmetyków, ale nie tylko. Istnieje ponad 5 tysięcy odmian winogron, a około 250 uprawianych jest na skalę masową. W dodatku każdy typ ma nieco inne właściwości.

Czerwone winogrona  – źródło flawonoidów i minerałów

To właśnie te owoce zawierają największą ilość składników odżywczych. Sok z czerwonych winogron zmniejsza lepkość krwi, dzięki czemu wspomaga prawidłową pracę układu krążenia. A zawarty w nich resweratrol wspomaga redukcję masy ciała, co jest niezwykle istotne dla osób, które dbają o kontrolę wagi.

Czerwone winogrona zawierają także antocyjany, które nie tylko nadają im charakterystycznej barwy, ale przede wszystkim działają jako silne przeciwutleniacze. Chronią także tętnice przed tworzeniem się blaszki miażdżycowej oraz wygaszaja stany zapalne. Dodatkowo, owoce te są źródłem karotenu, witamin: C, E i K oraz minerałów – głównie magnezu, żelaza, miedzi i wapnia.

Winogrona kontra wolne rodniki

Wolne rodniki obecne w naszym organizmie przyspieszają proces starzenia i przyczyniają się do powstawania licznych chorób. Zanieczyszczenie środowiska, stres i niezdrowa dieta sprawiają, że organizm przestaje radzić soie z ich zwalczaniem. Z pomocą w tej trudnej sytuacji przychodzi Activin. To biologicznie czynny kompleks stworzony przez specjalistów Coral Club zawierający ogromną ilość naturalnych przeciwutleniaczy. Activin, czyli wyciąg z pestek winogron pomaga chronić serce, wzmacniać ścianki naczyń włosowatych, poprawiać mikrocyrkulację oraz podnosić ogólne napięcie czynnościowe organizmu. Działa 15 razy aktywniej niż witamina E.

Ponadto Activin zawiera mleczko pszczele – silny biologicznie stymulator i środek ogólnie wzmacniający oraz witaminy C i E przyczyniające się do podnoszenia napięcia mięśniowego. Obecne w preparacie wyciągi z liści Ginkgo biloba, zielonej herbaty i nasion ostropestu wspierają naczynia krwionośne dzięki wysokiej wartości bioflawonoidów.

Prozdrowotne właściwości winogron są tak ważne, że powstała nawet specjalna dziedzina medycyny naturalnej – ampeloterapia – poświęcona leczeniu winogronami, sokiem winogronowym oraz czerwonym winem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *