Płynny kolagen – jak działa i kiedy warto po niego sięgnąć

Płynny kolagen – jak działa i kiedy warto po niego sięgnąć

Kolagen to jeden z najważniejszych składników budujących skórę. To produkowane w organizmie białko stanowi rusztowanie i spoiwo dla skóry, kości, zębów, ścięgien, chrząstek i naczyń krwionośnych. Zabezpiecza narządy wewnętrzne oraz wspiera organizm w walce z drobnoustrojami. Ponadto bierze udział w procesie krzepnięcia krwi i w procesach regeneracyjnych.

Kolagen stanowi aż 60% wszystkich białek w organizmie. Z kolagenów wytwarza się także nici chirurgiczne, implanty kości i skóry oraz używa się ich w procesie leczenia schorzeń rogówki.

Jakie są objawy ubytku kolagenu?

Wraz z wiekiem zdolność do produkcji naturalnego kolagenu w organizmie człowieka zmniejsza się i więcej komórek obumiera niż jest tworzonych. Skutkuje to utratą elastyczności i nawilżenia skóry, dolegliwościami bólowymi stawów. Proces gojenia się ran i zrastania złamań trwa dłużej, pogarsza się też krążenie krwi, ponieważ niedobór kolagenu zmniejsza elastyczność naczyń krwionośnych. Pierwsze objawy niedoboru kolagenu są najbardziej widoczne na twarzy i szyi – skóra wiotczeje, na jej powierzchni powstają zmarszczki i bruzdy, a włosy stają się matowe i łamliwe. Aby zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd na dłużej, warto regularnie dostarczać kolagenu do swojego organizmu.

Jaki kolagen wybrać?

Zanim dokonasz wyboru preparatu, poznaj najczęstsze rodzaje kolagenu. Kolagen typu I  buduje skórę i zwiększa wytrzymałość tkanki łącznej. Natomiast kolagen typu II zapewnia elastyczność ścięgnom i pomaga zwiększyć ruchomość stawów. Najbardziej wartościowy jest kolagen rybi pozyskiwany ze skóry i łusek ryb morskich: tuńczyka, rekina żarłacza czy dorsza. Struktura kolagenu morskiego przypomina kolagen ludzki i cechuje się wysoką przyswajalnością.

Kolagen morski znajdziesz w preparacie Promarine Collagen Peptides Dzięki regularnemu stosowaniu preparatu spowolnisz procesy starzenia i zmniejszysz ilość zmarszczek. Skóra nabierze blasku i jędrności, a cera prawidłowego kolorytu. Dzięki zawartości koncentratów soków jabłkowych i jagodowych, preparat jest niezwykle smaczny, a płynna forma sprzyja precyzyjnemu dawkowaniu. Sięgnij po  Promarine Collagen Peptides! To prawdziwy eliksir młodości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *