Ochrona przed komarami – przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby

Ochrona przed komarami – przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby

Upalne i deszczowe lato to warunki sprzyjające wylęganiu się komarów. Atakują ludzi i zwierzęta w lasach, parkach, na łąkach, ale też w środku miasta. Rezultatem ukąszenia jest swędzenie, pieczenie, wysypka i obrzęk, a u osób uczulonych mogą pojawić się także nudności, ból i gorączka. Jak najlepiej ochronić się przed komarami? Zdradzamy nasze sposoby.

 Jak walczyć z komarami w domu?

Spanie z otwartym oknem przynosi ulgę od letniego skwaru. Aby nic nie zakłóciło spokojnego wypoczynku, warto zabezpieczyć okno moskitierą. W sprzedaży dostępne są różne formy ochrony – siatka mocowana do okna samoprzylepną taśmą, siatki na magnes czy rozwijane rolety ochronne. Jeśli w domu odpoczywa małe dziecko, warto zawiesić specjalną moskitierę nad łóżkiem, co zapewni ochronę nie tylko przed komarami, ale też ugryzieniami pszczół czy os, których jad może być znacznie groźniejszy.

Drugą grupą odstraszaczy są rośliny doniczkowe i zioła. Warto umieścić na parapecie doniczki z miętą, koprem włoskim, lawendą, bazylią czy mirtem. Te rośliny nie tylko odstraszą owady, ale i przydadzą się w kuchni jako naturalne przyprawy oraz w codziennej pielęgnacji skóry, a do tego pięknie pachną. Jeśli nie straszny Wam zapach octu, możecie wykorzystać jego aromat do walki z komarami. Wystarczy nasączyć nim kilka wacików i ułożyć je w pobliżu okna. Podobnie działa też aromat cebuli – wystarczy zostawić na talerzyku kilka świeżo ukrojonych plasterków. To rozwiązanie może jednak odstraszyć też potencjalnych gości i domowników. Przed wyjazdem na łono natury warto wyposażyć się w naturalne olejki eteryczne. Odstraszająco działają olejek miętowy,cynamonowy, eukaliptusowy, goździkowy czy cytrynowy. Komary reagują na słodkie zapachy, dlatego przed wyjściem do lasu czy parku warto zrezygnować z użycia perfum.

Jak złagodzić skutki ugryzienia?

Jeśli mimo wszystko zostaniecie ugryzieni, nie drapcie miejsca ukąszenia. Intensywne drapanie może prowadzić do uszkodzenia skóry, a co za tym idzie do zakażenia bakteryjnego i powstania nieestetycznej blizny. Swędzenie złagodzić można domowymi sposobami, obkładając rankę papką z natki pietruszki, liściem białej kapusty lub plasterkami surowego ziemniaka. Dobroczynne działanie wyciągu z kapusty znalazło zastosowanie w żelu Aloe gel. Dzięki mieszance naturalnych składników – soku z aloesu, wyciągów z kapusty, nagietka i rumianku – żel wspaniale nawilża skórę i łagodzi podrażnienia. To niezastąpiony środek na ukąszenia komarów, muszek i innych drobnych owadów. Zawartość alaniny i D-pantenolu sprzyja szybszej regeneracji skóry i poprawia naturalną równowagę gospodarki wodnej. Nie czekaj, wypróbuj już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *