O mój rozmarynie – właściwości lecznicze i zastosowanie

O mój rozmarynie – właściwości lecznicze i zastosowanie

Bardzo rzadko kojarzymy rozmaryn z leczeniem. Znajdziemy go za to w niemal w każdej polskiej kuchni na półce z ziołami. Wspaniale pachnie i uzupełnia smak potraw kuchni śródziemnomorskiej. Ceniony jest także w kosmetologii i aromaterapii. Jego łacińska nazwa „rosmarinus” oznacza „rosa od morza, bo tam najczęściej rośnie ta roślina. Jakie są jej właściwości prozdrowotne?

Rozmaryn – jak działa

Ekstrakt z rozmarynu zawiera przeciwutleniacze wspomagające uczenie się,  zapamiętywanie i funkcje poznawcze. Kwas rozmarynowy zapobiega depresji, pomaga zmniejszyć stres i uspokaja.

Badania naukowe potwierdziły przeciwcukrzycowe właściwości rozmarynu. Ekstrakt z tej rośliny przyczynia się do wzrostu poziomu insuliny i obniżenia poziomu glukozy we krwi. Wspomaga komórki trzustki, dzięki czemu pozostają aktywne i zdolne do produkcji insuliny.

Rozmaryn działa rozkurczowo i łagodzi bóle żołądka oraz wspomaga leczenie chorób jelit i pęcherzyka żółciowego. Obecna w nim goryczka poprawia trawienie. Ekstrakt z rozmarynu chroni błonę śluzową żołądka przed działaniem etanolu, kwasu solnego i pepsyny. Zielarze polecali rozmaryn jako środek oczyszczający wątrobę. Obecnie wiemy już, że roślina ta wspomaga detoksykację i chroni komórki wątroby przed uszkodzeniami wywoływanymi przez niektóre leki.

Oczyszczanie organizmu z Coral Club

W naszej ofercie znajdziesz preparat Lax-Max, czyli naturalny suplement diety przygotowany w trosce o osoby zmagające się z problemami układu trawiennego. W składzie zawarliśmy bogaty zestaw ziół o właściwościach oczyszczających i wspierających trawienie – babkę jajowatą, rozmaryn lekarski, senes, rabarbar dłoniasty, jeżówkę purpurową, lucernę siewną, korę lapacho i wiele innych cennych składników. Regularne stosowanie preparatu pomoże unormować pracę jelit, usunąć toksyny i złogi z organizmu oraz zbudować właściwą florę bakteryjną.

Zastanawiasz się czy Lax-Max jest dla Ciebie? A może chcesz ułożyć indywidualny program suplementacji? Napisz do nas! Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą. Zdrowie masz tylko jedno!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *