Nie dzielmy włosa na czworo – wzmocnij włosy na wiosnę

Nie dzielmy włosa na czworo – wzmocnij włosy na wiosnę

Brązowe, rude, blond, długie i krótkie, proste i kręcone – każde włosy mają w sobie wiele uroku. Na ich wygląd wpływa wiele czynników i często robimy im krzywdę, nawet o tym nie wiedząc. Niewłaściwa pielęgnacja, suszenie gorącym nawiewem, niezdrowa dieta i zanieczyszczenia powietrza są naszym wrogiem w walce o wspaniały wygląd. Wiosna to dobry czas, aby zadbać o swoje włosy, wzmacniając je od środka i chroniąc z zewnątrz.

Zdrowie na talerzu

Stare powiedzenie, że jesteś tym, co jesz, sprawdza się też, gdy mówimy o włosach. Spożywanie potraw mącznych, fast foodu i wysokoprzetworzonej żywności dostarcza Twojemu ciału przede wszystkim szkodliwe tłuszcze i cukry. Aby zyskać witaminy, minerały i kwasy omega-3, wybieraj świeże warzywa, owoce, ryby oraz chude mięso drobiowe.

W swojej spiżarni znajdziesz też wiele składników poprawiających kondycję włosów. Miód, jajka, awokado czy olej kokosowy nadają się do stworzenia apetycznie pachnących maseczek. Natomiast zioła z domowej spiżarni takie jak skrzyp polny czy pokrzywa znajdą zastosowanie w aromatycznych płukankach. Dzięki nim włosy będą błyszczące i mniej łamliwe.

Zdrowe włosy zawierają w swoim wnętrzu aż 10 % wody. Jeśli nie nawilżymy ich wystarczająco, zaczną się kruszyć, łamać i będą szorstkie w dotyku. Dziennie powinniśmy spożywać co najmniej 1,5 litra wody. Warto dodać do niej preparat Coral Mine, który zmniejszy jej twardość, pomoże naszemu organizmowi utrzymać pH płynów na właściwym poziomie oraz usunąć nagromadzone toksyny.

Delikatna i cierpliwa pielęgnacja

Natomiast budulcem naszych włosów jest keratyna, czyli białko zapewniające elastyczność, odporność na uszkodzenia czy rozciągliwość. Jeśli zaobserwujesz u siebie łamliwe, rozdwojone końcówki, koniecznie zacznij od podcięcia ich. Staraj się jak najrzadziej używać suszarki, a jeżeli koniecznie jej potrzebujesz, wybieraj chłodniejszy strumień powietrza. Plastikowe grzebienie i szczotki, zastąp przyrządami z naturalnym włosiem. Regularnie stosuj odżywki i maski, które dostarczą włosom odżywczych olejów i protein. Wybieraj naturalne preparaty, pozbawione sztucznych aromatów i agresywnych detergentów. Jeśli szukasz preparatu łączącego skuteczną pielęgnację z odbudową struktury włosów, sięgnij po odżywkę Citrus mint conditioner od Coral Club. Zawarte w niej hydrolizowane białko pszeniczne stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, a wyciąg z brunatnicy wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów.

Pamiętaj, aby się nie zniechęcać. Istnieje wiele metod wzmacniania włosów i większość z nich wymaga trochę czasu i wysiłku. Postaraj się przetestować przynajmniej kilka i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Nie bój się eksperymentować, łączyć i zmieniać. Włos Ci z głowy nie spadnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *