Najlepsze sposoby na opuchnięte i bolące stopy

Najlepsze sposoby na opuchnięte i bolące stopy

Upalne, letnie dni to czas urlopów, wyjazdów turystycznych, spotkań przy grillu i odpoczynku. To także wyjątkowe wyzwanie dla naszych nóg. Pod koniec dnia bolą, pieką i puchną, a nasze palce często pokryte są odciskami i pęcherzykami. Jak sobie z tym radzić? Chętnie podpowiemy.

3 sprawdzone sposoby, które przyniosą stopom ulgę

Po pierwsze – nawodnienie. W normalne dni powinniśmy dostarczyć organizmowi przynajmniej 1,5 l płynów. W czasie upałów zapotrzebowanie na wodę może wzrosnąć nawet do 2,5 l dziennie. Wodę należy pić małymi łykami i powoli, aby nasze ciało miało czas ją wchłonąć i doprowadzić do wszystkich komórek. Warto wzbogacić ją o preparat Coral Mine, który dodatkowo dostarczy niezbędnych minerałów.

Chociaż zmrożone napoje przynoszą natychmiastową ulgę i błogość, mogą doprowadzić do anginy i szoku termicznego. Dodatkowo organizm musi stracić sporo energii na ogrzanie się. Wybieraj napoje ciepłe bądź o temperaturze pokojowej.

Po drugie – mocz nogi w wodzie z octem jabłkowym. Do miski z chłodną wodą dodaj 1 szklankę octu jabłkowego i namaczaj stopy przez około 30 minut. Dzięki temu pozbędziesz się obrzęków, a Twoja skóra stanie się napięta i gładka. Po zakończonej kąpieli posmaruj stopy żelem aloesowym Aloe gel. Sprawdzi się nie tylko na opuchliznę, ale też łagodząco na ugryzienia insektów.

Po trzecie – ruch i gimnastyka. Jeśli masz siedzącą pracę, postaraj się chociaż na kilka minut wstać od komputera i poruszać stopami. Unikaj też obuwia z tworzyw sztucznych, które utrudniają skórze oddychanie. Zrezygnuj z windy – kilka minut ruchu pomoże poprawić przepływ limfy i usuwanie toksyn z ciała. Codziennie wybierz się chociaż na krótki spacer. Zyskasz zdrowie i dodatkowe endorfiny.

Na opuchliznę – wyciąg z kasztanowca

Jeśli domowe sposoby nie pomagają pozbyć się problemu, sięgnij po pogromcę obrzęków – CircuPhyt. To naturalny preparat stworzony przez specjalistów Coral Club oparty na dobroczynnym działaniu kasztanowca i wąkrotki azjatyckiej. Suplement wspomaga krążenie żylne nóg i pomaga pozbyć się uczucia znużenia i obciążenia nóg. A wyciąg z miłorzębu to bogate źródło antyoksydantów. Preparat nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników, odpowiedni dla wegetarian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *