Najlepsze sposoby na ból gardła

Najlepsze sposoby na ból gardła

W zimowych miesiącach, gdy temperatura spada poniżej zera, a na zewnątrz wieje gwałtowny wiatr, łatwo o infekcję. Uciążliwy ból, drapanie w gardle i gorączka to tylko niektóre z najczęściej występujących objawów, które potrafią uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Jak sobie poradzić z tymi dolegliwościami?

Co łagodzi ból gardła

Ostry ból gardła, jest zazwyczaj skutkiem obecności wirusów w jamie ustnej. Do dodatkowych objawów infekcji należą także obrzęk i zaczerwienienie gardła oraz trudności w przełykaniu pokarmów i napojów. A jeśli gardło zaatakują bakterie, na migdałkach można dostrzec ropne naloty. Na szczęście złagodzenie bólu jest możliwe i natychmiast poprawia samopoczucie chorego. Przede wszystkim należy zadbać o nawilżenie. Zimą powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach staje się suche, dlatego warto często wietrzyć, a na parapecie postawić duże naczynie z zimną wodą.

Szybką ulgę przyniosą płukanki ziołowe. Najlepiej wybrać napary z szałwii, rumianku, rozmarynu oraz imbiru. Nie tylko przyniosą ulgę w bólu, ale też działają odkażająco i przeciwzapalnie oraz pomagają zlikwidować obrzęk błony śluzowej gardła. Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów walki z infekcją jest płukanie jamy ustnej wodą z solą. Jednak my stanowczo odradzamy takie działanie, ponieważ sól może podrażnić zainfekowane błony śluzowe.

Koralowa woda dla odwodnionych pacjentów

Ponieważ infekcji towarzyszy często podwyższona temperatura ciała, należy zadbać o podawanie choremu większej dawki płynów. Należy unikać gazowanych napojów pełnych konserwantów i cukrów, a zamiast nich podawać ciepłe napary z malin i dzikiej róży oraz przefiltrowaną wodę z dodatkiem preparatu Coral Mine.   Spożywanie wody z dodatkiem suplementu Coral Mine pomaga utrzymać pH płynów w organizmie na właściwym poziomie. Zawarty w nim magnez podnosi potencjał energetyczny organizmu, reguluje napięcie mięśni gładkich, zabezpiecza wydzielanie koenzymu ATP oraz pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne. Dlatego regularne picie wody z dodatkiem Coral Mine zmniejsza znużenie i otępienie.

Warto wspomnieć, że Coral Mine neutralizuje związki chloru, dlatego bardzo dobrze nadaje się do oczyszczania wody. A, jak wiadomo, organizm potrzebuje wody z wysokim pH do walk z bakteriami i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Tak oczyszczonej wody można bezpiecznie użyć do przygotowania kawy, herbaty czy zupy – zmienia pH tych płynów na optymalne dla organizmu ludzkiego, nie wpływając na ich smak.

Na koniec przypominamy – jeśli ostry ból gardła utrzymuje się ponad tydzień, konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *