Męskim okiem – jak zadbać o zdrową prostatę

Męskim okiem – jak zadbać o zdrową prostatę

Niewielki gruczoł nazwany prostatą potrafi przysporzyć ogromnych problemów, a w codzienne życie wnieść niepewność i ból. Zwykle daje o sobie znać po pięćdziesiątym roku życia, gdy u mężczyzn dochodzi do jego powiększenia. Chociaż gruczoł ten ma zaledwie wielkość kasztana, pełni w organizmie wiele ważnych funkcji. Produkowana w nim wydzielina wchodzi w skład spermy i umożliwia plemnikom poruszanie się. Przez prostatę przechodzi także cewka moczowa. Dlatego jej przerost powoduje problemy z bolesnym oddawaniem moczu.

Najczęstsze objawy łagodnego przerostu prostaty

Łagodny rozrost gruczołu krokowego może wystąpić u każdego mężczyzny. Czynnikami zwiększającymi ryzyko tego schorzenia są  otyłość, nieprawidłowa dieta obfitująca w tłuszcze i cukry złożone, palenie papierosów, ale także zmiany hormonalne. Do najczęściej występujących objawów należą ból podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu oraz krwiomocz.

W miarę rozwoju choroby rozpoczęcie oddawania moczu staje się coraz trudniejsze, dominuje uczucie, że mimo wysiłku, pęcherz nie opróżnił się całkowicie. Nasilone objawy pogarszają także sprawność seksualną. Nieleczone schorzenie może prowadzić do problemu nietrzymania moczu, kamicy pęcherza moczowego oraz trwałych zaburzeń erekcji.

Leczenie łagodnego przerostu prostaty wymaga jedynie przyjmowania leków, które usprawnią odpływ moczu z pęcherza. U części pacjentów, pomimo przyjmowania leków konieczne jest usunięcie rozrośniętej części gruczołu chirurgicznie.

Wybierz zdrowie – zapobiegaj nim będzie za późno

Jeśli chcesz cieszyć się długo dobrym zdrowiem i sprawnością, powinieneś zadbać o siebie zanim pojawią się pierwsze objawy. Do codziennego stosowania polecamy Ci PhytoMix Man – naturalny preparat stworzony przez specjalistów Coral Club. Zawarte w nim nasiona dyni wspomagają prawidłową pracę pęcherza i układu moczowego. Olej z pestek dyni stosowany jest w leczeniu gruczolaków prostaty. Wzmacnia też włosy i pomaga zwalczać łysienie androgenowe. Wyciągi ze śliwki afrykańskiej oraz z rozmarynu lekarskiego wzmacniają męski organizm, a zwłaszcza jego układ odpornościowy. Preparat nie zawiera konserwantów, aromatów i sztucznych barwników. PhytoMix Man to codzienna dawka zdrowia.

Rozwój nowotworów prostaty przebiega często bezobjawowo, dlatego zachęcamy do regularnych badań. Są one nieinwazyjne i bezbolesne. Powiedz: tak profilaktyce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *