Bańki chińskie kojarzą się przede wszystkim z kosmetologią. Masaż bańką chińską rekomendowany jest często jako niezawodna recepta na cellulit oraz rozstępy . Nie wszyscy wiedzą jednak, że bańki chińskie stosowane są też do leczenia dolegliwości mięśniowych i bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie to rodzaj zimnych baniek próżniowych, które zasysają powietrze pod ciśnieniem. Zwykle wykonane są z gumy, silikonu medycznego lub szkła. Mają charakterystyczne zaokrąglone brzegi, dzięki którym bańka może przyssać się do skóry.
Kiedy warto stosować masaż bańką chińską
Masaż bańką chińską można wykorzystywać w celu złagodzenia bólu – bańki pomagają zmniejszyć napięcie mięśniowe, dzięki czemu ustępują bóle kręgosłupa, bóle stawów, bóle migrenowe i nerwobóle oraz niektóre dolegliwości płucne. Regularne masaże bańką chińską są świetnym sposobem na wymodelowanie sylwetki. Pomagają usunąć nadmierny tłuszcz z brzucha, a także zmniejszyć cellulit na udach i pośladkach. Masaż bańką chińską pomaga rozbijać tłuszcz pod skórą. Umiejętne stosowanie baniek poprawi ukrwienie i napięcie skóry oraz przepływ limfy, a dodatkowo zmniejszy widoczność rozstępów.
Efekty nie pojawiają się od razu, ale dopiero po serii zabiegów. Pierwsze rezultaty można zwykle zauważyć po dwóch tygodniach codziennego stosowania baniek chińskich. Aby wspomóc działanie masaży, warto dostarczać skórze niezbędnych składników, które uaktywnią proces tworzenia nowych komórek. Poznaj działanie balsamu NutraFirm Body Firming Lotion. Dobroczynne wyciągi z bluszczu i owoców kasztanowca usprawnią krążenie limfy i przyspieszą likwidację efektu „pomarańczowej skórki”. Zaś wyciąg z guarany pomoże usunąć nadmiar toksyn oraz odświeżyć skórę.
Przeciwwskazania i skutki uboczne stosowania baniek chińskich
Masażu bańką chińską nie powinny wykonywać osoby z chorobami układu krwionośnego takimi, jak żylaki czy hemofilia, a także pacjenci cierpiący na choroby skóry i nowotwory. Kobiety nie powinny wykonywać masażu bańką chińską w czasie menstruacji i podczas ciąży. Odradza się też stosowanie baniek u dzieci poniżej 12 roku życia oraz u dorosłych po 80 roku życia. Na początku stosowania i zawsze, gdy zbyt mocno dociśniesz bańkę chińską do skóry, mogą pojawić się niewielkie krwiaki i siniaki, które znikną po kilku dniach.
Masaże brzucha oraz ud wymagają nieco praktyki, ale wykonasz samodzielnie je samodzielnie w domowym zaciszu. Do masażu pleców będziesz potrzebować pomocy specjalisty – kosmetyczki bądź fizjoterapeuty, zależnie od tego, czy wybierasz masaż w celach leczniczych czy kosmetycznych.
Czy spotkaliście się z masażami bańką chińską? Jak oceniacie ich efekty? Opowiedzcie nam o nich w komentarzach!
Dodaj komentarz