Mała wielka roślina – lucerna siewna

Mała wielka roślina – lucerna siewna

Lucerna to roślina pochodząca z Bliskiego Wschodu, nazywana tam alfalfa, co znaczy ojciec. Do Europy trafiła za sprawą  Aleksandra Wielkiego. A współcześnie ceniona jest ze względu na swoje niezwykłe właściwości lecznicze i wysoką zawartość beta-karotenu, witamin B, C, D, E i K oraz soli mineralnych.

Właściwości i zastosowanie lucerny siewnej

Lucerna stosowana jest w leczeniu anemii, ponieważ zawiera naturalnie przyswajalne żelazo. Dzięki obecnemu w niej fluorowi, skutecznie chroni zęby przed próchnicą i zapobiega paradontozie. Wykorzystywana jest także do odtruwania organizmu z toksyn i zmniejszania zakwaszenia organizmu. Stosowana jest w leczeniu wrzodów trawiennych dzieki obecności węglanu magnezu posiadającego właściwości alkalizujące. Ponadto lucerna wspomaga wchłanianie i przyswajanie węglowodanów, białka, wapnia i innych pierwiastków śladowych.

Roślina stosowana jest w zaburzeniach układu pokarmowego – wzdęciach, wrzodach, braku apetytu. Wspomaga regenerację śluzówki przewodu pokarmowego, sprzyja rozwojowi przyjaznych bakterii jelitowych i stanowi skuteczny środek przeciwgrzybiczny. Ze względu na silne działanie moczopędne, lucerna polecana jest osobom cierpiącym na dnę moczanową. Redukuje także obrzęki oraz pomaga usunąć nadmier płynów z organizmu. Zawarte w niej saponiny triterpenowe obniżają cholesterol, chronią przed arteriosklerozą i pobudzają regresję miażdżycy.

Coral Alfalfa – lucerna na regenerację organizmu

Aby skorzystać z prozdrowotnych właściwości tej niesamowitej rośliny, nie musisz wstawać o świcie i udawać się na poszukiwania. Bez problemu znajdziesz ją w preparacie Coral Alfalfa zamkniętą w formie wygodnych kapsułek. Specjaliści Coral Club zalecają przyjmowanie 4 kapsułek dziennie. Coral Alfalfa to naturalny preparat sok ze świeżych liści lucerny siewnej oraz sproszkowane liście tej rośliny. Nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników. Wybierając Coral Club, masz pewność, że wybierasz samo zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *