Kruche i łamliwe paznokcie – zdradzamy nasze sposoby zimowej pielęgnacji

Kruche i łamliwe paznokcie – zdradzamy nasze sposoby zimowej pielęgnacji

Duży mróz, silny wiatr i śnieg na zewnątrz oraz suche powietrze w pomieszczeniach nie sprzyjają skórze naszych dłoni. Chociaż chowamy ręce w grube, wełniane rękawiczki, nasze paznokcie stają się kruche i łamliwe. Pojawiają się pęknięcia i nieestetyczne przebarwienia. Trudno też uzyskać pożądaną długość i kształt płytki. Na szczęście znamy niezawodne sposoby na poprawienie kondycji paznokci. Zaufaj naszym radom!

Po pierwsze – wzmacniaj

Zacznij od przyjrzenia się swoim codziennym nawykom. Zapominasz o rękawiczkach? Jesz zbyt mało warzyw? A może używasz silnych środków do sprzątania? Każdy z tych czynników negatywnie wpływa na kondycję Twoich paznokci. Ich wzmocnienie zacznij od wewnątrz – sięgnij po codzienną dawkę Coral Zinc15. To naturalny preparat wspomagający prawidłowy metabolizm witaminy A i  utrzymanie pięknych i zdrowych paznokci, skóry oraz włosów. Pamiętaj jednak, że dopiero trzy miesiące regularnej suplementacji przyniesie oczekiwane efekty.

Wzmocnienie zastosuj też na zewnątrz. Przynajmniej 2 razy w tygodniu nałóż na paznokcie bezbarwną odżywkę witaminową. W ten sposób zabezpieczysz je przed działaniem czynników atmosferycznych i wysuszaniem.

Po drugie – kształtuj

Najprzyjemniejszą częścią paznokciowych rytuałów jest malowanie. Jednak zanim przystąpisz do wyboru koloru, zadbaj o formę swoich dłoni. Postaraj się poświęcić przynajmniej godzinę w tygodniu na pielęgnację rąk. Wymocz je w ciepłej wodzie, wykonaj delikatny peeling drobnoziarnisty, a następnie wytnij lub odsuń skórki. Zastanów się nad tym jak bardzo chcesz skrócić paznokcie. Jeśli uważasz, że są zbyt długie, sięgnij po nożyczki, które umożliwiają precyzyjne cięcie i nie postrzępią brzegów płytki. Jeśli wolisz piłowanie, sięgnij po pilnik szklany (jest nie tylko wygodny, ale i łatwy do utrzymania w czystości) bądź papierowy. Pamiętaj, że piłować należy na sucho – miękka płytka łatwo ulega uszkodzeniu i odkształceniu.

Czas na najprzyjemniejszą część zabiegu – wybór koloru. Trzymaj się zasady, że  jasne kolory powiększają, a ciemne pomniejszają. Jeśli masz szerokie paznokcie, sięgnij po lakier granatowy czy burgundowy. Do wąskich płytek świetnie sprawdzą się pastelowe kolory. W tym sezonie wyjątkowo modne jest łączenie odcieni kawy z mlekiem – w sam raz dla wielbicielek paryskiej elegancji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *