Jak zadbać o prawidłowe nawodnienie ciała w trakcie upałów

Jak zadbać o prawidłowe nawodnienie ciała w trakcie upałów

Czerwcowe dni zaczęły nas rozpieszczać wspaniałą pogodą. Cieszymy się wysokimi temperaturami, planujemy urlopy, a także łapiemy pierwszą nieśmiałą jeszcze opaleniznę. Jedni kochają słoneczne kąpiele, inni poszukują sposobów na ochłodzenie. Upalne dni to czas, kiedy powinniśmy szczególnie mocno zadbać o dobre nawodnienie organizmu. Nie tylko utracimy dużo więcej płynów niż zwykle, ale woda będzie nam też potrzebna do skutecznej termoregulacji ciała.

Skuteczne i szybkie sposoby na nawodnienie organizmu latem

Lekarze apelują, aby dzienna dawka płynów wynosiła 1,5-2l, a dodatkowo jeszcze 1l płynów przyjmowanych z pożywienia. W trakcie upałów zaprzyjaźnij się z owocami i warzywami, które zawierają solidną dawkę wody. Nawet kanapki zawierają jej ok. 40%, mięso – 50–75%, a zupa niemal 90%. Soczyste arbuzy w 92% składają się z wody, a ogórki zawierają jej aż 96%! Zamiast ciężkich dań i słonych przekąsek, wybieraj lekkie sałaty i sezonowe, polskie owoce, na przykład truskawki.

Należy pilnować dobowego rytmu picia wody. Na początku mogą w tym pomóc aplikacje na telefon lub karteczki, na których zanotujesz, ile porcji udało się już wypić. Szczególnie ważne jest, aby zaraz po przebudzeniu dostarczyć organizmowi właściwej ilości płynów. Dzięki temu poprawi się praca przewodu pokarmowego, organizm się oczyści, a nawet wzrośnie jędrność skóry. W okresie upałów bardziej od wody wskazane jest picie napojów izotonicznych lub rozpuszczanych w wodzie elektrolitów. Chociaż najbardziej kuszące są chłodne czy wręcz zmrożone napoje, lepiej wybrać płyny w temperaturze pokojowej lub schłodzone lekko kostkami lodu. Dzięki temu organizm nie traci dodatkowej energii na ogrzewanie się, a nam nie grozi doznanie szoku termicznego.

Nie daj się skusić kolorowym napojom gazowanym i oranżadom. Dla organizmu to bomba kaloryczna – puszka musującego napoju zawiera przeciętnie 8 łyżeczek cukru. Zawartość cukru sprawia, że woda wolniej dociera do komórek, a gdy przyjdzie spadek cukru, nastąpi fala zmęczenia i ochota na zjedzenie czegoś słodkiego.

Prawidłowe nawadnianie przez całe lato wraz z Coral Club

Dla każdego, kto obawia się odwodnienia w trakcie upałów, polecamy suplement diety Coral Mine w saszetkach. Jest to naturalny środek wykorzystujący dobroczynne właściwości korala Sango. Proszek z koralowca zawarty w preparacie Coral Mine wzbogaca wodę w wapń, magnez i sód. Regularne picie wody z dodatkiem suplementu Coral Mine pomaga utrzymać pH płynów w organizmie na właściwym poziomie, a także wspomaga redukcję masy ciała. Pierwsze zmiany zauważysz już po 2 tygodniach stosowania produktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *