Jak uniknąć podrażnień skóry po depilacji?

Jak uniknąć podrażnień skóry po depilacji?

Depilacja twarzy, pach, nóg czy okolic bikini w domowym zaciszu może odbywać się na wiele różnych sposobów. Część osób sięga po wygodne, jednorazowe maszynki, inni preferują kremy do usuwania owłosienia, plastry woskowe, czy profesjonalny depilator. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady, a łączy je jedno – po każdej z nich trudno uniknąć podrażnień skóry. Najczęściej pojawiają się problemy z wrastającymi włoskami oraz zapalenie mieszków włosowych, niektórzy skarżą się również na tak zwany efekt truskawkowych nóg. Jak zatem uniknąć podrażnień skóry po depilacji?

Usuwanie owłosienia – komfortowo i higienicznie

Wszędzie wokół nas mogą bytować bakterie i drobnoustroje chorobotwórcze. To samo dotyczy przyrządów do golenia. Jeśli używasz jednorazowej maszynki, powinna być wykorzystywana rzeczywiście tylko raz. W łazience panuje wilgoć przyczyniająca się do rozwoju bakterii na paskach nawilżających i elementach gumowych, a stępione ostrza dodatkowo podrażniają skórę. Do golenia używaj specjalnej pianki lub żelu – golenie suchej skóry to recepta na skaleczenia. Przed zastosowaniem kosmetyku do depilacji – pianki, kremu, wosku – wykonaj próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry. Podczas nakładania produktu omijaj okolice z rankami i zadrapaniami. Po usunięciu owłosienia nie zapomnij dodatkowo nawilżyć skóry, aby zapobiec uczuciu swędzenia i pieczenia. W tym celu użyj balsamu NutraFirm Body Firming Lotion od Coral Club, który wspiera regenerację skóry, ujędrnia i poprawia sprężystość.

Efekt truskawkowych nóg – jak go uniknąć?

Tak zwany efekt truskawkowych nóg pojawia się najczęściej po depilacji i przybiera formę małych, czerwonych plamek na skórze. Plamki koncentrują się wokół mieszków włosowych i najczęściej powstają na skutek nieprawidłowej depilacji oraz usuwania włosków razem z cebulkami. Najczęściej reakcja ta pojawia się, gdy użyto starej, stępionej maszynki, plastrów z woskiem lub depilatora starego typu. Aby zminimalizować ten efekt, warto sięgać po kosmetyki przeznaczone do skóry wrażliwej oraz depilatory wyposażone w część chłodzącą. Najlepszą metodą depilacji dla osób zmagających się z efektem truskawkowych nóg jest depilacja laserowa, która nie drażni mieszków włosowych w sposób mechaniczny.

Podrażnienia po depilacji potrafią skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, gdy pojawi się pieczenie i swędzenie. Aby cieszyć się efektem gładkiej skóry, warto skorzystać z naszych porad. A jakie są Wasze sposoby na walkę z podrażnieniami? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *