Jak skutecznie pozbyć się drobnoustrojów z Twojego domu?

Jak skutecznie pozbyć się drobnoustrojów z Twojego domu?

Jak wiadomo, drobnoustroje chorobotwórcze czają się wszędzie. Bytują na klamkach, poręczach, w publicznych toaletach i siedzeniach tramwajów. Czy wiesz jednak, że równie dużo jest ich w Twoim domu? Jeśli zapytamy teraz, jakie są najbrudniejsze miejsca, zapewne wskażesz deskę toaletową oraz zlew. Tymczasem najwięcej bakterii gromadzi się na przedmiotach, które uważasz za zupełnie czyste.

Zaskakująco brudne powierzchnie

Wilgotne i mokre miejsca to idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Na pewno więc dokładnie myjesz wannę, umywalkę czy prysznic. A co z dywanikiem łazienkowym? Ciągle wilgotne maty mogą powodować rozprzestrzenianie się grzybicy stóp. Równie niebezpieczne są gąbki kąpielowe i myjki. Nie tylko są siedliskiem bakterii, ale w dodatku przy ich pomocy roznosisz drobnoustroje po całym ciele. Kolejny, ryzykowny przyrząd to tarka do szorowania pięt. Zrogowaciały naskórek zgromadzony na tarkach i pumeksach staje się pożywką dla mikroorganizmów, dlatego czyść je dokładnie i często wymieniaj. Jeszcze bardziej brudna bywa szczoteczka do zębów. Jeśli przechowujesz ją zbyt blisko muszli klozetowej, mogą do niej dotrzeć bakterie rozpylane podczas spuszczania wody. Wówczas, stanie się siedliskiem niebezpiecznych gronkowców i bakterii E.coli.

Drugim, bardzo brudnym pomieszczeniem jest kuchnia. Najmniej higienicznym przedmiotem jest kuchenny zmywak – połączenie gnijących resztek jedzenia i wilgoci to przepis na katastrofę. Z dużą ilością wilgoci mają też kontakt obrusy i ścierki do naczyń. Pierz je w 60 stopniach i często wymieniaj. Na desce do krojenia gromadzi się więcej bakterii fekalnych niż w toalecie. Czyść ją szczególnie starannie. A po każdym użyciu myj też bardzo dokładnie ręce.

Jaki środek czyszczący wybrać?

Lata doświadczenia w walce z bakteriami i drobnoustrojami pomogły nam stworzyć skuteczne i wydajne środki do czyszczenia powierzchni – serię preparatów Alive. Zestaw zawiera pięć niezbędnych produktów, które sprawiają, że sprzątanie staje się przyjemniejsze, a Ty oszczędzisz czas i pieniądze. Nadają się do mycia i odtłuszczania dowolnych powierzchni i produktów ze szkła, aluminium, stali, stali nierdzewnej, laminatu, tworzywa sztucznego, drewna, skóry, chromu. Środki zawierają składniki przyjazne dla środowiska. Mają naturalne zapachy, nie zawierają fosforanów, chloru, barwników, produktów naftopochodnych i innych agresywnych substancji. Są bezpieczne dla skóry i układu oddechowego. Dzięki zaledwie pięciu preparatom posprzątasz i zdezynfekujesz dom od piwnicy aż po dach. Używaj regularnie, a dezynfekcja stanie się Twoim świadomym nawykiem. Sięgnij po Alive i poczuj różnicę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *