Jak poprawić koncentrację w trakcie pracy zdalnej? Sprawdzone sposoby

Jak poprawić koncentrację w trakcie pracy zdalnej? Sprawdzone sposoby

Praca z domu, czy tego chcemy czy nie, została z nami na długie miesiące i jeszcze nieprędko wrócimy do świata, w którym przerwy spędzało się na rozmowach przy ekspresie do kawy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile jeszcze potrwa przymusowa izolacja, nie wiedzą też tego nasi przełożeni. Skoro nie możemy zmienić sytuacji, spróbujmy się z nią oswoić. A teraz usiądź wygodnie, weź głęboki wdech i pozwól, że pokażemy Ci, że praca z domu bez utraty koncentracji jest możliwa. Oto nasze sposoby.

Po pierwsze – planowanie

Kiedy pracujesz z biura, Twój dzień ma pewien stały rytm. Odpowiadasz na wiadomości, wykonujesz telefony, chodzisz na spotkania. W domu bardzo łatwo zatracić skupienie. Mówisz sobie, że zajrzysz tylko na chwilę, a po godzinie wciąż scrollujesz Facebooka. Dodatkowo rozpraszać Cię będzie otoczenie. Bałagan, rozrzucone zabawki dziecięce, pranie, które trzeba nastawić, przygotowanie obiadu. Przed rozpoczęciem pracy przygotuj rozpiskę swoich zajęć na cały dzień. Uwzględnij czas na przerwy i posiłki, i oddziel obowiązki zawodowe od domowych. Pobierz aplikacje blokujące strony, które najczęściej przeglądasz i określ, w jakich godzinach mają nie być dla Ciebie dostępne. Wycisz także telefon prywatny, a na wiadomości znajomych odpisuj tylko w trakcie przerw.

Po drugie – wygodny strój i komfortowe miejsce do pracy

Trudno oczekiwać pracy w trzyczęściowym garniturze i krawacie, jeśli wykonujesz swoje zadania z domu. Jednak praca w piżamie będzie Cię rozleniwiać, a rozciągnięta i poplamiona koszulka tylko pogorszą Twój nastrój. Wybierz ubrania z przewiewnych, naturalnych materiałów, które ułożą się na Twoim ciele jak druga skóra, nie uwierając i dając poczucie ukojenia. Spróbuj wygospodarować choćby niewielki kącik do pracy, w którym nic nie będzie Cię rozpraszać. Jeśli za oknem masz ruchliwą ulicę albo głośny plac budowy, nie będziesz w stanie się skupić. Zadbaj o to, aby mieć pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria – wystarczy niewielki koszyk, który z łatwością przeniesiesz z miejsca w miejsce. A na biurku czy stole, przy którym pracujesz postaw butelkę wody, aby nie zapomnieć o właściwym nawodnieniu.

Po trzecie – zadbaj o swój układ nerwowy

Czasami, jakkolwiek mocno się starasz, dzień układa się źle, obowiązki przytłaczają, a głowa opada ze zmęczenia. To znak, że Twojemu organizmowi brak witamin i minerałów, które pomagają mu w codziennym funkcjonowaniu. Nie ma na co czekać, czas sięgnąć po tajną broń, preparat Mindset. Ten naturalny suplement od Coral Club został opracowany z myślą o wspieraniu układu nerwowego. Świetnie sprawdzi się u każdego, kto chce wspomóc funkcje kognitywne mózgu, pamięć oraz koncentrację. Każda kapsułka zawiera wyciąg z miłorzębu i wąkrotki azjatyckiej oraz witaminy B6 i B12, dzięki którym pozbędziesz się znużenia i przemęczenia. Natomiast wyciągi z dziurawca, imbiru i rozmarynu pomogą utrzymać dobry nastrój przez cały dzień. Wystarczy jedna tabletka, aby cieszyć się energią i wspomóc koncentrację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *