Jak dbać o zdrowie intymne – sprawdzone sposoby

Jak dbać o zdrowie intymne – sprawdzone sposoby

Udane życie seksualne działa korzystnie nie tylko na nasze emocje i rozwój relacji, ale także bardzo mocno wpływa na codzienne funkcjonowanie. Ten rodzaj regularnej aktywności pomaga utrzymać nasze ciała w świetnej kondycji, spalić zbędne kalorie, dotlenić każdą komórkę organizmu, a nawet wydalić toksyny.

Satysfakcjonujące życie intymne pomaga pozbyć się negatywnych emocji, zmniejszyć stres oraz rozwijać kreatywne myślenie. Na jakość życia seksualnego wpływają czynniki psychiczne i fizyczne – stan zdrowia, kondycja fizyczna, a także tryb życia. Dodatkowo, czynniki niesprzyjające nasilają się wraz z wiekiem partnerów.

Racjonalna higiena i świadomość własnego ciała

Nasz organizm potrafi wysyłać sygnały ostrzegawcze na długo przedtem, zanim zachorujemy, ale musimy uważnie go obserwować. Nie wszystkie objawy oznaczają od razu chorobę – lekkie swędzenie czy dwudniowa wysypka mogą powstać w wyniku alergii na nowy kosmetyk czy niedokładnie wypłukany z ubrań proszek do prania. Jednak pieczenie, ból, czy nieprawidłowy zapach powinny być jasnym sygnałem, że koniecznie powinniśmy odwiedzić specjalistę.

Wybieraj jak najbardziej naturalne kosmetyki do codziennego mycia okolic intymnych. Unikaj silnych detergentów, konserwantów, sztucznych barwników i substancji zapachowych,  które mogą powodować podrażnienia. Zrezygnuj z używania myjek i gąbek – są siedliskiem drobnoustrojów. Nie używaj tej samej maszynki do golenia pach, nóg i okolic intymnych. Wybieraj bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów i zadbaj o to, aby nie była zbyt obcisła. Postaraj się także przyjrzeć swojej codziennej diecie i ograniczyć ilość spożywanych cukrów, a całkowicie wyeliminować dania typu fast food.

Zdrowie intymne męskim okiem

O kobiecych dolegliwościach powstało tysiące artykułów, nietrudno też znaleźć fachowe porady medyczne. Natomiast panowie o swoim zdrowiu piszą znacznie mniej, być może bojąc się zostać uznanymi za słabych. Tymczasem bardzo wielu mężczyzn cierpi na infekcje dróg moczowych oraz problemy z prostatą objawiające się pieczeniem, bólem w podbrzuszu oraz nadmiernym oddawaniem moczu.

To z myślą o nich powstał preparat PhytoMix for Men. To mieszanka naturalnych składników – nasion dyni, śliwy afrykańskiej oraz rozmarynu lekarskiego, które wzmacniają układ odpornościowy organizmu oraz wspomagają prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Wystarczy spożywać 1 kapsułkę 2 razy dziennie, aby poprawić jakość swojego zdrowia intymnego oraz uniknąć nieprzyjemnych infekcji bakteryjnych. PhytoMix for Men, bo łatwiej jest przeciwdziałać niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *