Jagody acai – źródło witamin, sekret młodości

Jagody acai – źródło witamin, sekret młodości

Jagody acai do niedawna były w Polsce zupełnie nieznane. Ostatnio szybko jednak zyskują na popularności, a to za sprawą wyjątkowych właściwości. Jagody acai zawierają mnóstwo antyoksydantów, witamin i minerałów, a także większość przeciwutleniaczy, które hamują procesy starzenia. Jagody acai przypominają z wyglądu borówki amerykańskie, a w smaku podobne są do jagód i czekolady. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Prozdrowotne właściwości jagód acai

Dzięki obecności polifenoli oraz przeciwutleniaczy, jagody acai hamują rozwój komórek nowotworowych i opóźniają proces starzenia organizmu. Jagody zawierają wiele kwasów tłuszczowych takich, jak kwas oleinowy czy kwas linolowy, które pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu. Dzięki temu jagody acai są pomocne w profilaktyce chorób układu krwionośnego. Duża ilość błonnika zawarta w owocach przyspiesza proces trawienia i przemianę materii. Jagody acai są dość kaloryczne w porównaniu do innych owoców, a jednak wspomagają proces odchudzania. Spożywanie ich wywołuje długotrwałe poczucie sytości, dzięki temu łatwiej zmniejszyć ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii.

Czy jedzenie jagód acai może wywoływać jakieś skutki uboczne? Jak przy wielu innych produktach, nadmierne spożycie owoców może prowadzić do wystąpienia biegunki. Natomiast warto pamiętać, że jagody acai mogą uczulać. Jagody acai szybko tracą swoje dobroczynne właściwości, dlatego w Polsce najczęściej można kupić je tylko w formie syropu czy tabletek.

Jagody acai w codziennej diecie

Jak wykorzystać właściwości jagód acai na co dzień? W Polsce dostępne są soki z jagód oraz sproszkowane owoce, które można dodać na przykład do owsianki na śniadanie czy pysznych koktajli. Coral Club poleca produkt Hi-Fiber Acai&Blueberry – to połączenie siły błonnika, jagód i owoców acai. Błonnik chroni błonę śluzową żołądka, wspomaga usuwanie toksyn i zapewnia szybsze uczucie sytości, dzięki czemu łatwiej jest ograniczyć ilość spożywanych kalorii. Hi-Fiber Acai&Blueberry zawiera naturalne składniki: błonnik jabłkowy, pektynę, inulinę, żel z aloesu, sproszkowane śliwki i ananasy, a jako substancja słodząca została wykorzystana stewia, dzięki czemu produkt posiada niewiele kalorii. Jedna porcja Hi-Fiber zawiera zaledwie 25 kcal.

Jagody acai to źródło zdrowia i młodości dostępne dla każdego. Ich spektakularne działanie zostało potwierdzone naukowo, a po same jagody coraz częściej sięgają firmy kosmetyczne podczas projektowania nowych kremów odmładzających. Sięgnij po jagody acai i poczuj zastrzyk energii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *