Jagody acai – dlaczego warto po nie sięgać?

Jagody acai – dlaczego warto po nie sięgać?

Pochodzące z Ameryki Południowej jagody acai zaliczane są przez dietetyków do grupy superfoods, czyli produktów szczególnie korzystnie wpływających na nasze zdrowie. Zawierają potężną dawkę witamin i antyoksydantów, makro- i mikroelementy, kwasy omega-3, a nawet karoten. Jakie jest działanie tych egzotycznych owoców?

Właściwości prozdrowotne jagód acai

Jagody acai to niewielkie, ciemnofioletowe owoce o cierpkim smaku. Chociaż wyglądają niepozornie, ich działanie jest nie do przecenienia. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów chronią organizm przed atakami wolnych rodników. Oznacza to, że jagody acai działają przeciwstarzeniowo. Zawarte w nich polifenole i antocyjany wiążą wolne rodniki, co hamuje procesy starzenia się komórek skóry i chroni przed chorobami cywilizacyjnymi. A dodatkowo zmniejszają ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje nowotworów. Zawarte w jagodach acai flawonoidy pomagają zwalczać stany zapalne, oczyszczają organizm z toksyn, a także działają antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Natomiast β-sitosterol stymuluje pracę leukocytów i aktywizuje układ odpornościowy.

Dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu, jagody acai są bezpieczną i zdrową przekąską. Pomagają redukować szkodliwe ilości cukru, a dzięki wysokiej zawartości błonnika, wspierają przemianę materii. Sok pozyskiwany z jagód acai wzmacnia naczynia włosowate, co zapobiega uszkodzeniu siatkówki często występującego u osób chorujących na cukrzycę. A dzięki wysokiej zawartości luteiny, jagody wspierają procesy prawidłowego widzenia.

Gdzie można znaleźć jagody acai?

Jagody acai szybko tracą swoje prozdrowotne właściwości, dlatego muszą być poddane procesom konserwacyjnym. W Polsce najłatwiej znaleźć je w postaci suszonej lub sproszkowanego preparatu. Dostępne są również soki z jagód acai oraz olejek polecany zwłaszcza do pielęgnacji cery trądzikowej. Jagody acai mogą być stosowane jako element posiłku – dodatek do soków, koktajli czy owsianek. Na prozdrowotnych właściwościach jagód acai opiera się preparat Hi-Fiber Acai&Blueberry. Suplement zawiera dwa rodzaje błonnika – błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny, które wspierają redukcję wagi, pomagają zmniejszyć ilości spożywanych kalorii oraz regulują prawidłową przemianę materii. W preparacie zostały wykorzystane wyłącznie naturalne wyciągi i aromaty śliwek, aloesu, jagód i jabłek. Jedno opakowanie wystarcza na miesiąc stosowania dla jednej osoby.

Jagody acai to mała-wielka roślina. Mimo niepozornego wyglądu, wspaniale wspierają prawidłową pracę organizmu i mogą być kluczem do dobrego zdrowia i młodego wyglądu na dłużej. Sięgnij już dziś i poczuj różnicę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *