Intensywna regeneracja stóp

Intensywna regeneracja stóp

W czasie zimy skóra stóp staje się szorstka, zgrubiała i nieestetycznie się łuszczy. Stopy spędzają całe dnie w ciepłych butach i przegrzanych pomieszczeniach albo też mokną i marzną w czasie drogi do pracy. Szczególnie intensywnej regeneracji wymagają pięty, które mają niewielką liczbę gruczołów łojowych, potrzebują więc ciągłego natłuszczania i nawilżania. Jak powinna wyglądać intensywna regeneracja stóp? Poznaj nasze sposoby!

Jak zregenerować stopy zimą?

Zabiegi pielęgnacyjne zacznij od wymoczenia stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli z Morza Martwego. Sól Bath Salts with Мicrohydrin stymuluje skórę i dostarcza jej mikro- i makroelementów. Mikohydryna chroni przed wolnymi rodnikami i opóźnia starzenie skóry.

A zawartość olejków eterycznych z cytrusów i lawendy zadziała dodatkowo relaksująco na Twój umysł i ukoi emocje po ciężkim dniu. Ulgę popękanym stopom przyniosą kąpiele stóp w naparach ziołowych. Sięgnij po liście brzozy, koszyk nagietka czy krwawnik, które działają przeciwzapalnie i łagodząco. Jeśli dodatkowo borykasz się z nadpotliwością stóp, wykonuj regularne kąpiele stóp w naparach z szałwii.

Po kąpieli wykonaj peeling złuszczający skórę i jeszcze raz, dokładnie opłucz stopy. Następnie nałóż intensywnie regenerujący krem – wybieraj te kremy, które w składzie mają alantoinę lub mocznik. To składniki, które zmiękczą i dogłębnie nawilżą skórę. Aby uzyskać szybsze efekty, możesz nasmarować stopy przed pójściem spać i założyć cienkie, bawełniane skarpetki na całą noc. Rano Twoja skóra będzie w o wiele lepszej kondycji.

Przeciwdziałaj zamiast leczyć

Wiele problemów ze zdrowiem i wyglądem stóp leży po naszej stronie. Wybieraj buty z dobrze wyprofilowaną podeszwą, które zapewniają odpowiednią stabilność i ułożenie stopy. Zimą podczas pracy w ciepłych pomieszczeniach zmieniaj obuwie z zimowego na lżejsze, aby stopy nie były przegrzane. Staraj się, aby obuwie nie było zbyt ciasne i sięgaj po modele wykonane z naturalnych, oddychających materiałów. Regularnie złuszczaj, nawilżaj i natłuszczaj stopy, aby dostarczyć skórze wszystkich niezbędnych składników. Zadbaj także o swoją dietę, aby zawierała właściwą ilość warzyw, owoców i zbóż.

Chociaż zimą rzadko pokazujemy światu nasze stopy, warto zadbać o ich wygląd i zdrowie. Przesuszone, szorstkie stopy to przecież nie tylko problem estetyczny, ale i źródło bólu i dyskomfortu. Intensywną regenerację możemy zafundować stopom nawet, nie ruszając się z domu. Wystarczy trochę cierpliwości i systematyczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *