Ginkgo Biloba, czyli Miłorząb dwuklapowy. Sekret długowieczności

Ginkgo Biloba, czyli Miłorząb dwuklapowy. Sekret długowieczności

Miłorząb dwuklapowy nazywany jest drzewem przedłużającym życie, a herbata z niego uznawana bywa wręcz za napój młodości. Sekretem jego skuteczności są flawonoidy, czyli organiczne związki chemiczne o działaniu przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Chronią one organizm przed wolnymi rodnikami i hamują procesy starzenia. Drzewo dobrze znosi promieniowanie, wykazuje wysoką odporność na wiele drobnoustrojów przenoszonych. przez owady i ptaki, jest odporny na skażenia przemysłowe. Najstarsze miłorzęby mają ponad 3 tysiące lat.

Właściwości miłorzębu – dlaczego warto go zażywać

W miłorzębie znajdziemy ponad 60 składników aktywnych korzystnie wpływających na organizm człowieka. Miłorząb zmniejsza niedokrwienie mózgu i stymuluje jego pracę. Neurolodzy wykorzystują go podczas leczenia pacjentów cierpiących na stany lękowe, depresję, uporczywe migreny oraz chorobe Alzhaimera. Ginkgo biloba jest wykorzystywane jako składnik leków regulujących pracę naczyń krwionośnych. Zawarte w nim laktony terpenowe usprawniają przepływ krwi, ponieważ hamują zlepianie płytek krwi, co przeciwdziała powstawaniu niebezpiecznych zakrzepów. U kobiet pomaga  złagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz objawy menopauzy. U mężczyzn skutecznie poprawia potencję – wyciąg z miłorzębu zwiększa ilość tlenku azotu uwalnianą przez mózg i pozwala rozluźnić naczynia mięśni gładkich, co zwiększa szansę na osiągnięcia erekcji. Ekstrakt z ginkgo biloba działa szczególnie efektywnie w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn stosujących antydepresanty.

Miłorząb jest także cennym składnikiem kosmetyków – poprawia wygląd skóry naczynkowej, zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry. Flawonoidy pobudzają mikrokrążenie skórne i wzmacniają naczynka, zapobiegając powstawaniu „pajączków”. Ginkgo biloba przyczynia się do zmniejszenia cellulitu i stymuluje proces rozkładania tłuszczy.

Ginkgo biloba z głogiem – codzienna dawka zdrowia

Suplement Ginkgo biloba od Coral Club pomoże zapewnić stały dopływ tlenu i substancji odżywczych do komórek mózgowych i sercowych. Pozytywnie wpłynie na zmniejszenie napięcia emocjonalnego, poprawę pamięci i koncentracji uwagi – nie tylko u seniorów. Dodatek głogu w preparacie wzbogaca go  we flawonoidy, kwasy, olejki eteryczne, potas, magnez, wapń, żelazo. Zawarte w nim potas i magnez polepszają krążenie krwi w naczyniach i wzmacniają wytrzymałość i wydolność serca. Ginkgo biloba to naturalny preparat pozbawiony sztucznych barwników i konserwantów. Kurację miłorzębem należy stosować przez 2–6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *