Ekologicznie i w duchu zero waste – jak sprzątać, aby nie niszczyć planety?

Ekologicznie i w duchu zero waste – jak sprzątać, aby nie niszczyć planety?

Co jakiś czas stajemy przed trudnym wyzwaniem: chcemy skutecznie zaprowadzić czystość w domu tak, aby stał się przyjaznym miejscem dla naszych bliskich. Walczymy z kurzem, drobnoustrojami, pleśnią, sierścią zwierzęcą i różnego rodzaju zabrudzeniami. Jednak wiele dostępnych na rynku specyfików zawiera całą tablicę Mendelejewa, a preparaty są bardzo niebezpieczne dla naszej skóry i oczu. Najpopularniejsze drogeryjne środki wypełnione są chlorem, podchlorynem sodu, barwnikami, konserwantami, substancjami zapachowymi. Ich używanie podrażnia i wywołuje alergie, a resztki tych związków chemicznych spływają do kanalizacji, zanieczyszczają wodę oraz powodują erozję gleb. Zaczynamy więc sobie zadawać pytanie, czym innym sprzątać, aby nie narażać swojego zdrowia i nie niszczyć planety.

Dlaczego warto wybrać ekologiczne środki czystości?

Charakterystyczną cechą ekologicznych preparatów do sprzątania jest brak drażniącego zapachu, alergenów oraz wysoki poziom skuteczności. Środki czystości są wielokrotnie testowane dermatologicznie tak, aby były jak najbardziej bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin. Nie wywołują uporczywego swędzenia i są przyjazne dla osób ze szczególnie wrażliwą skórą. Zawierają naturalne olejki eteryczne, składniki roślinne i minerały. Dodatkowo, pakowane są w opakowania wykonane ze szkła lub wielorazowego plastiku nadającego się do recyklingu. Każdy ich element jest starannie przemyślany – od nakrętki aż po etykietę z opisem produktu i składem. Nic nie może się zmarnować!

Środki do sprzątania Alive – zadbaj o czyste otoczenie

Naukowcy Coral Club postanowili połączyć troskę o środowisko naturalne z wysoką skutecznością działania i tak narodziła się seria środków do czyszczenia – Alive. To produkty, które pozwalają wysprzątać dom od piwnicy aż po dach. Wśród nich znajdziemy środki do prania, płyny do mycia naczyń, środki czystości do łazienek, a także proszki do usuwania wyjątkowo uporczywych zanieczyszczeń. Preparaty zostały sprawdzone pod kątem ich skuteczności oraz bezpieczeństwa. Zestaw zawiera obszerną gamę produktów, które sprawiają, że czyszczenie staje się przyjemniejsze, znacznie ułatwiają życie, pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

Chociaż stosowanie tradycyjnych, silnych detergentów wydaje się najszybszym sposobem na utrzymanie czystości w domu, szybko odkryjecie, że ekologiczne metody są nie tylko tak samo skuteczne, ale równie wygodne. A używanie środków Alive przekona Was, że sprzątanie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *