Dogłębne nawilżanie włosów

Dogłębne nawilżanie włosów

Szorstkie i puszące się włosy mogą świadczyć o tym, że Twoim włosom brakuje nawilżenia. To właśnie odpowiednie nawilżanie jest sekretem pięknych, gładkich włosów. Włosy wysychają z powodu nadmiernej ekspozycji na słońce, kontaktu z chlorowaną wodą, kosmetyków opartych o alkohole, niektórych zabiegów fryzjerskich oraz w wyniku działania zimnego i suchego powietrza. Jak zapobiegać przesuszaniu włosów? Co robić, aby były zdrowe, nawilżone i pięknie się układały? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Naturalne mgiełki i maski

Do dogłębnego nawilżenia włosów z powodzeniem wykorzystasz produkty, które na co dzień znajdują się w Twojej lodówce. Sok z aloesu, olej kokosowy i odrobina olejku lawendowego posłużą Ci do przygotowania mgiełki, która przywróci blask Twoim pasmom. Olej kokosowy możesz też zmieszać z miodem – mieszankę należy zostawić na włosach na ok. 40 minut, a następnie spłukać. Efekt wow gwarantowany! Banan zmieszany z olejem migdałowym to wspaniały pomysł na naturalną maskę. Wystarczy wetrzeć tę papkę we włosy, pozostawić na pół godziny i spłukać. Ta apetycznie pachnąca maska pomoże zatrzymać wilgoć wewnątrz włosów i przywrócić im elastyczność. W nawilżaniu pomogą także inne składniki takie, jak awokado, siemię lniane czy mocznik. Lista jest bardzo długa, zdecydowanie warto próbować i szukać nowych kombinacji o smakowitych zapachach.

Prawidłowe oczyszczanie włosów i skóry głowy

Ogromny wpływ na przesuszanie włosów ma sposób, w jaki myjesz włosy. Silnie oczyszczające szampony mogą przesuszać skórę głowy. Sięgnij po delikatny szampon oparty na łagodnych składnikach myjących – taki, jak Citrus mint shampoo. To szampon, który dokładnie oczyszcza, a jednocześnie wzmacnia włosy. Sekretem tego produktu są zawarte w nim brunatnice oraz spirulina, które przywracają włosom siłę i sprężystość oraz wspomagają zatrzymywanie wilgoci wewnątrz włosów. Zrezygnuj z reklamowanego często dwukrotnego mycia. Zamiast tego bardzo dokładnie wymasuj włosy pianą powstałą z szamponu. Ogranicz stosowanie suchych szamponów, które pomagają odświeżyć fryzurę. Większość z nich zawiera w składzie alkohol, który wysusza skórę głowy.

Jak wszystkie zabiegi, tak i nawilżanie przeprowadzaj z umiarem. Nie ma potrzeby nakładania treściwych, mocno nawilżających masek po każdym myciu włosów. Silnie nawilżające produkty stosuj raz w tygodniu, a w pozostałe dni korzystaj także z produktów opartych na proteinach oraz emolientach. Dzięki zachowaniu równowagi w pielęgnacji zyskasz piękne, zdrowe, dobrze nawilżone włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *