Czy menopauza jest straszna? Podpowiadamy jak się do niej przygotować

Czy menopauza jest straszna? Podpowiadamy jak się do niej przygotować

Przez lata menopauza, zwana też okresem przekwitania obrosła w wiele mitów i strachów. Panie boją się burzy hormonów, problemów z utrzymaniem wagi, spadku libido i utraty atrakcyjności w oczach partnerów. Na szczęście dla coraz większego grona kobiet menopauza wcale nie oznacza końca kobiecości, ani końca aktywnego życia. Wręcz przeciwnie, coraz częściej jest to moment na odnalezienie nowych pasji i zainteresowań, zadbanie o swoje zdrowie i czas pracy nad spełnieniem ambicji zawodowych. Czy można przygotować się do tego etapu? Zdradzamy nasze sposoby.

Jak zadbać o siebie w czasie klimakterium

Menopauzie towarzyszą zmiany hormonalne, przede wszystkim spadek produkcji estrogenu. Spowoduje on nasilenie się problemów skórnych – przesuszenie skóry, powstawanie zmarszczek, wypadanie włosów. W tym czasie warto zadbać o nawilżanie na zewnątrz, przy pomocy treściwych balsamów, oraz od środka – poprzez regularne picie wody. Sięgnij również po produkty spożywcze zawierające naturalne estrogeny – soczewicę, fasolę, siemię lniane, winogrona i nasiona dyni.

Do swojego stałego grafiku dodaj regularną aktywność fizyczną. Zajęcia fitness, zumba, pływanie, czy nawet zwykła przejażdżka rowerowa wzmocnią Twoje mięśnie, stawy i kości, a dodatkowo pomogą Ci uniknąć zbędnych kilogramów. Łagodne ćwiczenia i dużo kontaktu z naturą zredukują znacząco ilość Twojego stresu. Zamiast zamartwiać się, odetchniesz pełną piersią. Nie bój się też rozmawiać o swoich obawach, Menopauza to naturalne zjawisko i dotyczy każdej kobiety. Jeśli w Twoim otoczeniu nie ma zaufanej osoby, której możesz się zwierzyć, nie wstydź się zwrócić o pomoc do psychologa.

Jak złagodzić objawy zmian hormonalnych?

Zanim zaskoczy Cię burza hormonów i zatęsknisz za spokojem i równowagą, sięgnij po preparat PhytoMix for Women. To naturalny preparat stworzony, aby dostarczyć organizmowi kobiet tego, co najlepsze. Zawarty w nim ekstrakt z chmielu pomaga łagodzić oznaki menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, pocenie się oraz stan rozdrażnienia. Ksantohumol pozyskiwany z szyszek chmielu pomoże odprężyć się, zredukować napięcie oraz wspomoże głęboki, zdrowy sen, a dodatkowo chroni komórki organizmu przed działaniem wolnych rodników. Wyciąg z lnu wesprze tkankę piersi u dojrzałych kobiet. A szafran pomoże zachować dobre samopoczucie i pozytywne myślenie. Dodatkowo, wykazuje właściwości przeciwskurczowe, wspiera procesy trawienia i poprawia apetyt.

Dzięki regularnemu stosowaniu preparatu PhitoMix for Women łatwiej zapanujesz nad emocjami i poprawisz swoje relacje z otoczeniem. Zamiast ciągłego zmęczenia i melancholii, poczujesz się pełna energii, bardziej wypoczęta i skoncentrowana. Wypróbuj już dziś i poczuj różnicę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *