Boski przysmak – o zdrowotnych właściwościach czekolady

Boski przysmak – o zdrowotnych właściwościach czekolady

Podobno największy spokój osiągamy wtedy, gdy kończymy wszystko, co zaczęliśmy. Tak, dokończenie tabliczki czekolady też się liczy. A skoro już przy czekoladzie jesteśmy, to czy zastanawialiście się kiedyś, czy na pewno jest tak tucząca i niezdrowa, jak twierdzą dietetycy? Ciągle słyszymy, że ten przysmak to bomba kaloryczna – jedna tabliczka zawiera ich aż 500. A jednak, jak się okazuje, czekolada działa korzystnie nie tylko na samopoczucie, ale i nasze zdrowie.

Dlaczego nie warto rezygnować z czekolady

Dobroczynne działanie czekolady to zasługa kakao, a im większa jego zawartość, tym lepiej. Dlatego powinniśmy przede wszystkim wybierać tabliczki, w których zawartość kakao wynosi co najmniej 70%. Czekolada to źródło wielu mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Obecne w niej miedź i polifenole zapobiegają chorobom układu krążenia i przeciwdziałają miażdżycy, żelazo wspomaga produkcję czerwonych krwinek, reguluje ciśnienie krwi i skutecznie zapobiega skurczom. Czekolada pomaga także zachować młodość – obecne w niej antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, dzięki czemu opóźniają procesy starzenia. Kakaowiec to również źródło cynku, który w naszym ciele aktywuje aż 200 enzymów!

Czekolada wspiera też pracę mózgu i ułatwia koncentrację, dzięki zawartej w niej pirazynie. A dodatkowo po jej zjedzeniu rośnie poziom endorfin i serotoniny, dzięki czemu mamy lepszy nastrój i łatwiej nam pokonać stres. Dzięki temu, że pobudza produkcję dopaminy, bywa też stosowana jako afrodyzjak…

Daily Delicious – zdrowy koktajl bez wyrzutów sumienia

Zjedzenie kilku kostek czekolady od czasu do czasu nie sprawi, że od razu staniemy się otyli, jednak warto uważać na to, ile słodkości spożywamy przeciętnie w ciągu miesiąca. Dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pyszną przekąską i nie martwić o zachowanie właściwej wagi, polecamy czekoladowy koktajl Daily Delicious od Coral Club.

Zawiera to, co w czekoladzie najlepsze – witaminy, minerały, kuszący zapach, pyszny smak. Koktajl zawiera aż trzy różne źródła białka. Są to protein mleczne, koncentrat białka serwatkowego oraz izolat białka sojowego. Takie połączenie obniża apetyt i na długo zapewnia uczucie sytości. Dzięki wykorzystaniu naturalnych substancji słodzących, koktajl jest jednocześnie smaczny i zdrowy. Produkt nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie, glutenu oraz tłuszczów trans. Polecamy codzienną porcję Daily Delicious tym, którzy chcą zadbać o swoją formę, poprawić figurę lub po prostu wprowadzić do swojego menu pożyteczne kalorie. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *