Aminokwasy – co warto o nich wiedzieć?

Aminokwasy – co warto o nich wiedzieć?

Aminokwasy to grupa związków chemicznych budujących białka. Działają jak niewielkie cegły tworzące krok po kroku nasz organizm. Obecnie znamy ponad 300 różnych aminokwasów, z których 20 pełni funkcję budulcową we wszystkich organizmach żywych. Niektóre aminokwasy, np. alanina i glutamina są wytwarzane w naszych ciałach samodzielnie, innych musimy dostarczać wraz z pożywieniem, głównie nabiałem i mięsem. Dlaczego aminokwasy są tak ważne dla naszego zdrowia?

Jak działają aminokwasy

Aminokwasy zbudowane są z wodoru, tlenu, węgla i azotu. Kwasy aminowe pełnią wiele różnych funkcji zależnie od ich rodzaju. Najważniejsze to wspomaganie prawidłowej gospodarki hormonalnej, aktywny udział w produkcji płynów ustrojowych, wsparcie regeneracji komórek, udział w metabolizmie węglowodanów oraz tłuszczów. W czasie intensywnych ćwiczeń aminokwasy stają się w źródłem energii dla mięśni. Aminokwasy umożliwiają syntezę niektórych neuroprzekaźników, hormonów czy porfiryny.

Kwasy aminowe wspomagają prawidłowe funkcjonowanie wątroby, ośrodkowego układu nerwowego oraz pełnią ważną rolę w procesie syntezy kwasu nikotynowego oraz barwnika oczu. Wspierają też właściwy wzrost organizmu. Nieprawidłowa produkcja lub przyswajanie aminokwasów potrafi wywołać poważne choroby. Do najbardziej znanych należą fenyloketonuria, anemia sierpowata czy pląsawica Huntingtona.

Jak dostarczyć właściwej ilości aminokwasów?

Aby zadbać o właściwą ilość kwasów aminowych, należy przyjrzeć się nawykom żywieniowym i poprawić swoją dietę. Sięgaj po naturalne produkty bogate w białko – mięso, jajka, sery – oraz dostarczaj produktów zbożowych i roślin strączkowych.  Zwróć uwagę, jakich białek dostarczasz wraz z pokarmem swojemu ciału. Pełnowartościowe białka dostarczają do organizmu aminokwasów egzogennych. Natomiast niepełnowartościowe białka nie mają ich w ogóle lub tylko niewielką ilość. Są to zwykle białka pozyskiwane z roślin. Jeśli Twoja dieta nie zawiera mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, suplementacja aminokwasów może być niezbędna. W takim wypadku sięgnij po BioShape od Coral Club.

Preparat BioShape to zestaw aminokwasów i ziół w nowej, ulepszonej formule. W składzie naszych tabletek znajdziesz to, co najlepsze – wyciągi z gumar, garcynii kambodżańskiej, witaminę C oraz zestaw najważniejszych aminokwasów: izoleucynę, fenyloalaninę, glutaminę, treoninę, metioninę, histydynę, walinę, argininę. Aminokwasy w postaci kapsułek są przyswajane znacznie szybciej przez organizm, ponieważ od razu są gotowe do zaabsorbowania. A obecne w preparacie wyciągi z ziół spowalniają metabolizm tłuszczy oraz pomagają zmniejszyć apetyt. W rezultacie zyskujesz nie tylko odpowiednią dawkę kwasów aminowych, ale też wsparcie w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Sięgnij po BioShape już dziś i pożegnaj chandrę oraz spadki energii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *