Afrykańska czarna fasola – sekret szczęścia i pogody ducha

Afrykańska czarna fasola – sekret szczęścia i pogody ducha

Rośliny afrykańskie kojarzą nam się najczęściej z feerią barw, egzotycznym wyglądem i zniewalającym zapachem. A fasola brzmi bardzo swojsko, rodzimie i…nudno. Jakie niezwykłe właściwości może przejawiać? Okazuje się, że wręcz niezwykłe. Potrafi przynosić spokój i pogodę ducha. Z nasion czarnej fasoli afrykańskiej (Griffonia simplicifolia) pozyskuje się naturalny aminokwas 5-hydroksytryptofan. To substancja, która lagodzi objawy depresji, poprawia samopoczucie i zmniejsza problemy ze snem.

Właściwości prozdrowotne grifonii

Ekstrakt z ziaren afrykańskiej czarnej fasoli jest podstawą serotoniny, hormonu szczęścia i ważnym składnikiem leków przeciwdepresyjnych. Ponieważ długotrwale zapobiega wzrostowi poziomu kortyzolu we krwi, skutecznie pomaga zapobiegać atakom paniki. Awinkowas 5-hydroksytryptofan poprawia jakość codziennego snu i wywołuje senność, dzięki czemu świetnie nadaje się do leczenia problemów z zasypianiem i koszmarów sennych.

Afrykańska fasola czarna działa na układ nerwowy także w inny sposób – przyspiesza pojawienie się uczucia sytości, dzięki czemu szybciej się najadamy. Dzięki regularnej suplementacji osoby z nadwagą spożywały mniej węglowodanów oraz ograniczyły ilość przyjmowanych kalorii. W konsekwencji Griffinia przyczyniła się do trwałego spadku wagi i zmniejszenia problemów z otyłością.

Ponadto, 5-hydroksytryptofan polecana jest kobietom, ponieważ pomaga w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego – spadku nastroju, przygnębienia, napięcia, niepokoju, czy rozdrażnienia, które często pojawiają się w ostatnim tygodniu cyklu. A u kobiet przechodzących menopauzę, pomaga walczyć z uciążliwymi napadami gorąca i rozdrażnieniem.

Griffonia od Coral Club – likwiduje lęki i wspiera układ nerwowy

Wciąg z nasion afrykańskiej czarnej fasoli został połączony z witaminami z grupy B dla jeszcze efektywniejszego działania. W przeciwieństwie do innych substancji składających się z bardzo dużych cząsteczek, 5-hydroksytryptofan szybko przenika do mózgu, gdzie przekształcany jest w serotoninę. Regularne przyjmowanie Griffonii przez 3 tygodnie wywołuje poprawę jakości snu utrzymującą się nawet do 5 miesięcy. Dzięki stosowaniu preparatu zmniejszy się uczucie niepokoju i lęku oraz częstotliwość występowania ataków paniki. Natomiast wydłuży się liczba godzin snu głębokiego i ustabilizuje się dobowy rytm działania organizmu. Preparat może być stosowany u najmłodszych – świetnie sprawdza się zwłaszcza w leczeniach zaburzeń snu u dzieci w wieku szkolnym. Griffonia to preparat naturalny, pozbawiony konserwantów i sztucznych barwników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *