Sprawdzone sposoby na poprawę koncentracji

Sprawdzone sposoby na poprawę koncentracji

Czerwiec to trudny czas dla uczniów i studentów – wszędzie trwają sprawdziany, egzaminy i zaliczenia, które wymagają ogromnej dozy skupienia. Niestety, często okazuje się, że przemęczony i niedospany organizm zwalnia i w konsekwencji pojawiają się problemy z koncentracją uwagi. Informacje uciekają w kilka minut po przeczytaniu, brakuje energii, a uruchamia się prokrastynacja. Jak poprawić koncentrację? O tym w dzisiejszym artykule.

Zmień nawyki na zdrowsze

Jeśli zarywasz noce i funkcjonujesz tylko dzięki kawie, Twoja koncentracja i rytm dobowy będą zaburzone. Mózg potrzebuje snu nie tylko po to, żeby odpocząć, ale także po to, aby przetworzyć wszystkie wyuczone w ciągu dnia informacje i skutecznie zapamiętać te najważniejsze. Jeśli masz przed sobą dużo nauki, wyznacz sobie partie materiału do przeczytania – po każdych 45 minutach nauki, zrób 15 minut przerwy. Możesz też zaplanować sobie czas na krótką drzemkę – po godzinie zabierzesz się do pracy z nową energią. Wypróbuj yerba mate zamiast kawy – ten ziołowy napój także zadziała pobudzająco, ale bez niechcianych efektów w postaci otępienia i rozdrażnienia.

Na czas intensywnej pracy umysłowej postaraj się ograniczyć rozpraszacze do minimum. Wycisz dzwonek telefonu, wyloguj się z mediów społecznościowych i skrzynki mailowej. W przeglądarce możesz użyć wtyczki, która zablokuje wyświetlanie się rozpraszających stron tak długo, jak tego potrzebujesz. W służbowych komunikatorach zaznacz status „zajęty” czy „busy”. Dzięki temu unikniesz pogawędek z nudzącymi się współpracownikami i szybciej wykonasz swoje zadania.

Wzmocnij pracę mózgu

Zamiast szukać jednego, cudownego składnika, postaw na kompleksowe rozwiązanie. Zestaw Mental Force to pakiet aż 8 naturalnych suplementów diety skomponowanych tak, aby wzmacniać ośrodkowy układ nerwowy, wspierać odżywianie komórkowe mózgu oraz wspomagać pamięć i koncentrację. Jeśli chcesz wspomóc funkcje kognitywne mózgu i trwale pozbyć się zmęczenia i wypalenia, ten zestaw jest dla Ciebie idealnym wyborem! Kuracja z użyciem preparatu trwa 30 dni i składa się z trzech 10-dniowych etapów. W pierwszym etapie będziesz zażywać kwasy tłuszczowe Omega-3, taurynę, lecytynę, magnez, preparat Mindset oraz wodę koralową. W etapie drugim do wszystkich stosowanych produktów dodasz jeszcze spirulinę. A w etapie trzecim zastosujesz dodatkowo karnitynę. Co obejmują efekty stosowania Mental Force? Wyższą jakość snu, więcej energii, poczucie spokoju i odprężenia, a także lepszą koncentrację uwagi.

Poprawa koncentracji wymaga zarówno działań doraźnych, np. w postaci naturalnej suplementacji, jak i długotrwałych zmian. W wolnych chwilach wzmacniaj swój umysł, wykonując zadania logiczne – grając w szachy, rozwiązując krzyżówki czy sudoku. Znajdź też czas na regularne ćwiczenia, co najmniej dwa razy w tygodniu, i spacery na świeżym powietrzu. Gdy połączysz te wszystkie działania, Twoja koncentracja szybko poszybuje w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *