Wysokie temperatury latem sprzyjają powstawaniu obrzęków nóg. Wystarczy zaledwie kilka godzin, aby pojawiło się uczucie spuchniętych, ociężałych nóg i pieczenia stóp oraz ucisk tkanek nawet w najwygodniejszych butach.
Zastawki żylne działają sprawnie, gdy dużo się ruszamy. Wówczas krew jest sprawnie rozprowadzana po całym organizmie. Gdy siedzimy w miejscu, ciśnienie w żyłach rośnie. Aby temu zapobiec, organizm przepuszcza wodę z naczyń krwionośnych do tkanek. W rezultacie ciśnienie zmniejsza się, ale pojawiają się uciążliwe obrzęki. Jak uniknąć opuchlizny?
Traktuj nogi z delikatnością
Pierwszym sposobem pozbycia się obrzęków jest zapewnienie jak największego komfortu Twoim nogom. Wybieraj wygodne obuwie wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów i unikaj noszenia nadmiernie wysokich obcasów. Zaopatrz się w aptece w specjalne rajstopy lub pończochy przeciwobrzękowe, które pomogą zapewnić właściwe krążenie krwi. Jeśli wykonujesz pracę, która wymaga wiele stania, postaraj się nie zastygać w bezruchu. Dreptanie w miejscu, stawanie na palcach czy zginanie kolan poprawi przepływ krwi.
Nie obawiaj się wody – regularne nawadnianie organizmu pomoże uniknąć nadmiernego gromadzenia się płynów oraz oczyści ciało z toksyn. Pamiętaj, aby sięgać po niegazowaną wodę mineralną, naturalne soki oraz ziołowe herbaty. Unikaj słodkich napojów gazowanych oraz kawy i mocnej, czarnej herbaty, które wysuszają organizm. Po powrocie do domu wymocz stopy w chłodnej wodzie z dodatkiem naturalnych olejków – rozmarynowego, lawendowego czy rumiankowego. Taka kąpiel nie tylko Cię zrelaksuje, ale i pomoże ograniczyć nadmierne pocenie stóp. Po umyciu, ułóż nogi wyżej niż resztę ciała i odczekaj ok. 10-15 minut.
Na obrzęki – wyciąg z kasztanowca
Jeśli zauważasz regularnie pojawiające się obrzęki nóg, sięgnij po preparat CircuPhyt. Ten naturalny produkt zawiera wyciągi z wąkrotki, azjatyckiej, kasztanowca, owoców głogu, borówki amerykańskiej i miłorzębu. Ta mieszanka naturalnych substancji została stworzona przez naukowców firmy Coral Club, aby pomóc zniwelować uczucie ociężałych, bolących nóg oraz poprawić krążenie żylne krwi. Sięgnij po CircuPhyt i pożegnaj obrzęki nóg na zawsze!
Jeśli problem opuchniętych nóg nie zmniejsza się przez długi czas mimo stosowania wszystkich naszych porad, wybierz się na profilaktyczne badania wątroby i nerek, a następnie skonsultuj wyniki z chirurgiem naczyniowym. Długotrwałe obrzęki mogą być pierwszym sygnałem rozwijającej się zakrzepicy żył.
A jakie są Wasze sposoby na opuchnięte nogi? Podzielcie się nimi w komentarzach!
Dodaj komentarz