Problem ze skórą naczynkową dotyka już co czwartej Polki. Charakterystyczne rumieńce, zaczerwienienia i rumień na policzkach, a do tego podskórne „pajączki” i krostki są tak powszechne, że ignorujemy ich pojawienie się. A jednak dermatolodzy biją na alarm – te bagatelizowane objawy mogą być oznaką trądziku różowatego.
Charakterystyka choroby i jej objawy
Trądzik różowaty to przewlekła zapalna choroba skóry twarzy. Najczęściej występuje u kobiet po 30-tce, jednak mężczyźni nie mogą całkowicie odetchnąć z ulgą – wprawdzie rzadziej chorują, ale objawy są u nich o wiele bardziej widoczne. Zmiany chorobowe w postaci zaczerwienienia, rozszerzonych naczynek i grudek pojawiają się przede wszystkim w środkowej części twarzy. Jednak rumień może wystąpić także na skórze szyi, dekoltu w okolicach uszu i na skórze głowy. Dodatkowo chorobie towarzyszy uczucie suchości skóry, pieczenia, obrzęki twarzy, a w bardzo ciężkich postaciach także guzowate zmiany skórne oraz częste zapalenia spojówek i infekcje oczu.
Cykl hormonalny ma bardzo duży wpływ na pojawianie się zmian skórnych. Objawy choroby nasilają się także w czasie ciąży i podczas menopauzy. Stan skóry pogarszają także czynniki i bodźce zewnętrzne takie, jak: zbyt częsta ekspozycja na słońce, niestosowanie ochrony przeciwsłonecznej, korzystanie z basenów z chlorowaną wodą, długotrwały stres.
Metody leczenia trądziku różowatego
Aby uniknąć trwałych blizn, należy rozpocząć leczenie najszybciej jak to możliwe. Wizyta u dermatologa pomoże ocenić jaka terapia sprawdzi się najlepiej. Lekarz zarekomenduje jedną z trzech metod: pielęgnację przy pomocy specjalistycznych kosmetyków, leczenie miejscowe lub leczenie doustne. Do łagodzenia zmian skórnych stosuje się preparaty na bazie metronidazolu, kwasu azelainowego, nadtlenku benzoilu, a także 10% sulfacetamidu sodowego z 5% siarką.
Ważnym elementem jest prawidłowa pielęgnacja skóry, nawet po wyleczeniu trądziku różowatego będzie bardzo wrażliwa, dlatego należy właściwie o nią zadbać. Do pielęgnacji wybieraj preparaty zawierające substancje chroniące warstwę lipidową skóry. Zrezygnuj z peelingów mechanicznych i kosmetyków na bazie alkoholu. Ponadto w słoneczne dni nakładaj preparaty z filtrem UV i unikaj opalania.
Coral Club radzi: przed rozpoczęciem leczenia, przeprowadź dogłębny detoks organizmu. Większość toksyn wdychamy wraz z powietrzem, a wiele z nich nie rozpuszcza się w wodzie. Regularne oczyszczanie ciała sprawia, że poprawia się kondycja i stan skóry, a nawet samopoczucie. Do przeprowadzenia detoksu polecamy Zestaw Coral Detox. Składa się on z 4 produktów, które pomogą zneutralizować toksyny, wspomogą namnażanie pożytecznych bakterii w jelitach i wspomogą walkę ze zmianami trądzikowymi. Więcej informacji o produkcie oraz filmy instruktażowe o tym, jak przygotować się do oczyszczania, znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy do kontaktu!
Dodaj komentarz